Liczba wyświetleń: 13469
NASTĘPNĄ
Chodzieski Dom Kultury jest znaną i zasłużoną instytucją upowszechniania kultury. Znakomicie usytuowany, w dużym parku leśnym, dysponuje wielofunkcyjną bazą pozwalającą na realizację wydarzeń artystycznych o różnorakim charakterze. Do wykorzystania są: sala widowiskowo-kinowa z widownią na 380 miejsc siedzących, klub, mała galeria, amfiteatr z widownią na ponad 2000 osób. Na początku lat 70. narodziła się tutaj impreza, która wypromowała Chodzież wśród miłośników muzyki jazzowej i nie tylko - warsztaty jazzowe. Od początku brała w nich udział czołówka polskich jazzmanów.
Organizatorzy dbali o nawiązanie kontaktów z indywidualnościami, stowarzyszeniami i uczelniami, mogącymi rozszerzyć ofertę edukacyjną warsztatów. Już w 1973 roku młodzież i pedagogów letniej szkoły jazzu odwiedziła Lucille Armstrong (wdowa po Luisie Armstrongu ). W roku 1985 zainicjowano współpracę z Berkiee College of Music. Wśród współorganizatorów kolejnych edycji warsztatów należy wymienić: Fundację Współpracy Polsko-Niemieckiej, Polish & American Youth Jazz Foundation, Ministerstwo Kultury i Sztuki RP, Ministerstwo Edukacji Narodowej RP, University of Missouri - Kansas City, Webster University, Jazz-Duet Berlin, Stowarzyszenie Dzyga z Ukrainy.
Ogólnopolski Festiwal Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej należy do najbardziej znanych w kraju tego typu imprez. Organizowany jest corocznie, poprzedzony warsztatami muzycznymi.
Codzienna działalność domu kultury prowadzona jest w różnych zespołach. Młodzi wokaliści uczestniczą w pracy "Studia Piosenki Dziecięcej", starsi śpiewają w chórze kameralnym, muzycy mogą doskonalić swe umiejętności w kilku różnych zespołach rockowych, w orkiestrze dętej.
Poszukiwania najlepszych propozycji kulturalnych, skierowanych do chodzieżan, ciągle trwają. Przy CHDK powstają kolejne sekcje skupiające miłośników wszelkich form twórczości artystycznej, a także sztuk walki, gier logicznych i bitewnych.
Z działalnością Chodzieskiego Domu Kultury od ponad dwudziestu lat splecione jest istnienie Społecznego Ogniska Muzycznego. Spełnia ono funkcję podstawowej szkoły muzycznej dla tych, którzy pragną kształcić się w tym kierunku.
NASTĘPNĄ
NIEŚCISŁOŚĆ