DSC_8211.JPG
Wyszukaj w portalu
zaplac_podatki.png
konkurs.jpg
smieci.png
dzialki.png
mlodociani.png
odo.jpg
godziny.jpg
rm.png
rdpp.png
chodzieska_kadrta.jpg
karta.jpg
oferty_pracy.jpg
1460x616.png
INWESTUJ.jpg
logo_senior_wigor_1.png
500plus.jpg
konsult.jpg
baner_zagosp.png
KARTA_SAM.png
ANKIETA.jpg
MPDSON.png
baner- mikroporady.jpg
rejestr_inst_baner.jpg
Rozlicz PIT w Chodzieżyw Chodzieży
Przekaż 1% w Chodzieżyw Chodzieży
Darmowy Program PIT dostarcza firma PITax.pl Łatwe podatki
pila.jpg
kl.jpg
1_PROC_min.jpg
logo.jpg
projekty.jpg
poziom.gif
noclegi.gif
gastronomia.gif
kino.jpg
mzk.png
formul.png
chodzieski_275.jpg
E-Urzad
bip.jpg bom.jpg ep.jpg ue1.jpg
wybory.jpg
Kultura
Chodzieski Dom Kultury
Redakcja: Maciej Strzeliński, Dodany: 9.08.2010
Liczba wyświetleń: 13469
PDF
DRUKUJ
grafika

Chodzieski Dom Kultury jest znaną i zasłużoną instytucją upowszechniania kultury. Znakomicie usytuowany, w dużym parku leśnym, dysponuje wielofunkcyjną bazą pozwalającą na realizację wydarzeń artystycznych o różnorakim charakterze. Do wykorzystania są: sala widowiskowo-kinowa z widownią na 380 miejsc siedzących, klub, mała galeria, amfiteatr z widownią na ponad 2000 osób. Na początku lat 70. narodziła się tutaj impreza, która wypromowała Chodzież wśród miłośników muzyki jazzowej i nie tylko - warsztaty jazzowe. Od początku brała w nich udział czołówka polskich jazzmanów.

Organizatorzy dbali o nawiązanie kontaktów z indywidualnościami, stowarzyszeniami i uczelniami, mogącymi rozszerzyć ofertę edukacyjną warsztatów. Już w 1973 roku młodzież i pedagogów letniej szkoły jazzu odwiedziła Lucille Armstrong (wdowa po Luisie Armstrongu ). W roku 1985 zainicjowano współpracę z Berkiee College of Music. Wśród współorganizatorów kolejnych edycji warsztatów należy wymienić: Fundację Współpracy Polsko-Niemieckiej, Polish & American Youth Jazz Foundation, Ministerstwo Kultury i Sztuki RP, Ministerstwo Edukacji Narodowej RP, University of Missouri - Kansas City, Webster University, Jazz-Duet Berlin, Stowarzyszenie Dzyga z Ukrainy.

Ogólnopolski Festiwal Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej należy do najbardziej znanych w kraju tego typu imprez. Organizowany jest corocznie, poprzedzony warsztatami muzycznymi.

Codzienna działalność domu kultury prowadzona jest w różnych zespołach. Młodzi wokaliści uczestniczą w pracy "Studia Piosenki Dziecięcej", starsi śpiewają w chórze kameralnym, muzycy mogą doskonalić swe umiejętności w kilku różnych zespołach rockowych, w orkiestrze dętej.

Poszukiwania najlepszych propozycji kulturalnych, skierowanych do chodzieżan, ciągle trwają. Przy CHDK powstają kolejne sekcje skupiające miłośników wszelkich form twórczości artystycznej, a także sztuk walki, gier logicznych i bitewnych.

Z działalnością Chodzieskiego Domu Kultury od ponad dwudziestu lat splecione jest istnienie Społecznego Ogniska Muzycznego. Spełnia ono funkcję podstawowej szkoły muzycznej dla tych, którzy pragną kształcić się w tym kierunku.

 

PDF
DRUKUJ
POWRÓT
ZGŁOŚ
NIEŚCISŁOŚĆ