003.jpg
Wyszukaj w portalu
zaplac_podatki.png
konkurs.jpg
smieci.png
dzialki.png
odo.jpg
godziny.jpg
rm.png
Deklaracja dostępności.jpg
rdpp.png
chodzieska_kadrta.jpg
karta.jpg
oferty_pracy.jpg
1460x616.png
INWESTUJ.jpg
500plus.jpg
baner_zagosp.png
ANKIETA.jpg
MPDSON.png
baner- mikroporady.jpg
rejestr_inst_baner.jpg
Rozlicz PIT w Chodzieżyw Chodzieży
Przekaż 1% w Chodzieżyw Chodzieży
Darmowy Program PIT dostarcza firma PITax.pl Łatwe podatki
pila.jpg
1_PROC_min.jpg
logo.jpg
projekty.jpg
poziom.gif
noclegi.gif
gastronomia.gif
kino.jpg
mzk.png
formul.png
chodzieski_275.jpg
E-Urzad
bip.jpg bom.jpg ep.jpg ue1.jpg
wybory.jpg
Kultura
4. Chodzieski Piknik Naukowy
Redakcja: Maciej Strzeliński, Dodany: 11.09.2018
Liczba wyświetleń: 3241
PDF
DRUKUJ
grafika

Tegoroczna edycja pikniku – zatytułowana „Technika a Przyroda” - dotyczy wzajemnego wpływu, jaki wywierają na siebie człowiek i otaczająca go natura.

Wiedza przyrodnicza będzie przekazywana w formie zabawy i doświadczeń na stoiskach Nadleśnictwa oraz Miejskich Wodociągów i Kanalizacji. Wystawcy zadbają o to, aby przekazywane wiadomości były nie tylko interesujące, ale również miały wartość praktyczną.

 

Pomyśleliśmy też o kąciku przedszkolaka dla najmłodszych(przedszkola Wesoły Smyk i Pod Dębusiem Olbrzymkiem). Pierwszy raz swoją ekspozycję będzie miała młodzież z I LO w Chodzieży. Archeolodzy pokażą archaiczne przykłady interakcji człowieka z przyrodą. Z kolei zupełnie nowoczesne samochody i autobusy elektryczne znajdą się

na stanowiskach Miejskiego Zakładu Komunikacji, MBM Solar i Toyota Ukleja.

 

Escape Room – pokój zagadek

Z pewnością atrakcją będą dwa namioty z escape roomami, czyli pokojami zagadek. Aby wziąć w nich udział należy zgłosić zespół podczas pikniku do obsługi namiotów. Rozgrywka trwa ok. 25 minut. Grać mogą zespoły liczące od 2 do 6 osób. Wśród zespołów, które rozwiążą zagadki wylosujemy jeden, którego członkowie otrzymają nagrody – vouchery na film do Chodzieskiego Kina Noteć.

 

Podobnie, jak w poprzednich edycjach, wszyscy uczestnicy pikniku będą mogli wziąć udział w losowaniu cennych nagród, w tym tabletów. Warunkiem uczestnictwa w losowaniu jest zebranie 16 różnych pieczątek na piknikowych stoiskach . Wypełniony kupon należy wrzucić do urny na stoisku Urzędu Miejskiego w Chodzieży. Losowania będą odbywały się na scenie, zgodnie z harmonogramem pikniku.

 

Główni organizatorzy pikniku to: Urząd Miejski w Chodzieży, PGL Lasy Państwowe Nadleśnictwo Podanin oraz Miejskie Wodociągi i Kanalizacja Sp. z o.o. w Chodzieży.

 

Patronat honorowy nad Chodzieskim Piknikiem Naukowym objęły: Wydział Leśny Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu oraz Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

 

 

Patronem medialnym pikniku jest Tygodnik Lokalny Chodzieżanin.

PDF
DRUKUJ
POWRÓT
ZGŁOŚ
NIEŚCISŁOŚĆ