noc.jpg
Opis obiektu
Kategoria: Nauka, edukacja » Szkoły średnie

Adres: Mickiewicza 3
64-800 Chodzież
telefon: (67) 282-99-69
E-mail: ploiech@pro.onet.pl
Stona www: http://www.ploiech.internetdsl.pl/

Szkoła powstała w 1997r. Dzięki bardzo dynamicznemu rozwojowi, stała się szkołą unikalną w skali regionu. Jest szkołą kameralną z niewielkimi ddziałami, z pięknie zorganizowanym otoczeniem i niesamowitą atmosferą, widoczną również w relacjach Uczeń-Nauczyciel. Nasze atuty doceniło już wielu - obecnie we wszystkich typach naszych szkół uczy się  1603 uczniów i słuchaczy. Wychodząc naprzeciw ich oczekiwaniom, utworzyliśmy punkty konsultacyjne w wielu miejscowościach Wielkopolski oraz Ziemi Lubuskiej.


              Każdy człowiek ze względu na swą oryginalność i niepowtarzalność zasługuje na szczęście, zasługuje na to, by jego marzenia się spełniły. Choć decydujące znaczenie ma tutaj wymiar duchowy, to nie można nie docenić także wymiaru materialnego. Życie tu i teraz wymaga dużych środków a  realizacja marzeń jest bardzo kosztowna. Nie można się zatem dziwić, że  wielu młodych ludzi wyjeżdża do innych krajów, aby znaleźć dobrze płatną pracę.
Niezbędna w tym wypadku staje się bardzo dobra znajomość przynajmniej jednego języka obcego.


              W naszych szkołach nauczamy dwóch języków obcych: angielskiego i niemieckiego, ze zwiększoną liczbą godzin nauczania. Dodatkowo rokrocznie każdy uczeń szkoły wyjeżdża na bezpłatny, 2-tygodniowy obóz językowo-wypoczynkowy do Dźwirzyna k/Kołobrzegu. W doskonałych warunkach, pod okiem lektora, 5 godzin dziennie prowadzone są konwersacje językowe, których celem jest opanowanie umiejętności komunikowania się. Uczniowie są zakwaterowani w ośrodkach wypoczynkowych należących do szkoły. W atrakcyjnie urządzonych wnętrzach (pokoje z łazienką i  telewizorem) młodzież łączy wypoczynek z nauką.


              Gospodarka rynkowa stawia obecnie na najlepszych, dlatego wyjątkowo dbamy o poziom nauczania. Nasze starania doceniło Wielkopolskie Stowarzyszenie Badań nad Jakością, przyznając szkole Certyfikat Najwyższa Jakość w  2004r. oraz w roku 2006 Certyfikat Najwyższa Jakość w Edukacji.
Najwyższa jakość nauczania gwarantuje najwyższą skuteczność. Przekonaliśmy się o tym już w roku 2005, gdy wszyscy absolwenci naszego Liceum Ogólnokształcącego zdali nową maturę. Warto dodać, że zdana nowa matura jest w zasadzie gwarantem przyjęcia na studia wyższe.


              Wspomniane sukcesy nie są przypadkowe. Szkoła jest bardzo dobrze wyposażona w pomoce dydaktyczne. Do absolutnie rewelacyjnych zaliczyć należy:

   *   dwie ogromne pracownie komputerowe a wśród nich absolutnie unikalna bezprzewodowa pracownia komputerowa złożona z 19 dwurdzeniowych AMERYKAŃSKICH MACINTOSHY oparta na potężnym serwerze.

   *   dwa Multimedialne Centra Nauczania;

   *   dwie TABLICE INTERAKTYWNE (rzadkość w polskich szkołach).

 

              Stosowanie najnowszych zdobyczy technologicznych w procesie nauczania, a zwłaszcza wykorzystanie rewolucyjnych (jak się obecnie określa) tablic interaktywnych jest w naszej szkole standardem. Tak atrakcyjne prowadzenie zajęć powoduje, że uczniowie chętniej przyswajają wiedzę i umiejętności, co ma niebagatelne znaczenie dla wyników osiąganych na maturze.


              Start młodego człowieka w dorosłe życie wymaga jednak czegoś więcej - dyspozycyjności i związanej z nią mobilności. Dlatego zakupiliśmy samochód fiat Punto do nauki jazdy i  zatrudniliśmy instruktora. Każdy uczeń szkoły na preferencyjnych warunkach może zdobyć prawo jazdy.

 

              W naszym gimnazjum będzie obowiązywał sprawdzony w wielu krajach zachodnich, choć w Polsce absolutnie innowacyjny, sposób nauczania blokowego. Każdy uczeń będzie korzystał z własnego komputera, z dostępem do Internetu, tak aby, nauczanie na miarę XXI wieku, na miarę Europy - było faktem a nie hasłem reklamowym.


              Jesteśmy przekonani, że czas spędzony na szczegółowym zapoznaniu się z ofertą zamieszczoną na naszych stronach WWW, będzie mile spędzonym czasem.
Żywimy też nadzieję, że skorzystacie Państwo z naszej oferty.

PDF
DRUKUJ
POWRÓT
ZGŁOŚ
NIEŚCISŁOŚĆ
Kategorie
Wyszukaj w portalu
zaplac_podatki.png
konkurs.jpg
smieci.png
dzialki.png
odo.jpg
godziny.jpg
rm.png
Deklaracja dostępności.jpg
rdpp.png
chodzieska_kadrta.jpg
karta.jpg
oferty_pracy.jpg
1460x616.png
INWESTUJ.jpg
500plus.jpg
baner_zagosp.png
ANKIETA.jpg
MPDSON.png
baner- mikroporady.jpg
rejestr_inst_baner.jpg
Rozlicz PIT w Chodzieżyw Chodzieży
Przekaż 1% w Chodzieżyw Chodzieży
Darmowy Program PIT dostarcza firma PITax.pl Łatwe podatki
pila.jpg
1_PROC_min.jpg
logo.jpg
projekty.jpg