noc.jpg
Wyszukaj w portalu
zaplac_podatki.png
konkurs.jpg
smieci.png
dzialki.png
mlodociani.png
odo.jpg
godziny.jpg
rm.png
rdpp.png
chodzieska_kadrta.jpg
karta.jpg
oferty_pracy.jpg
1460x616.png
INWESTUJ.jpg
logo_senior_wigor_1.png
500plus.jpg
konsult.jpg
baner_zagosp.png
KARTA_SAM.png
ANKIETA.jpg
MPDSON.png
baner- mikroporady.jpg
rejestr_inst_baner.jpg
Rozlicz PIT w Chodzieżyw Chodzieży
Przekaż 1% w Chodzieżyw Chodzieży
Darmowy Program PIT dostarcza firma PITax.pl Łatwe podatki
pila.jpg
kl.jpg
1_PROC_min.jpg
logo.jpg
projekty.jpg
poziom.gif
noclegi.gif
gastronomia.gif
kino.jpg
mzk.png
formul.png
chodzieski_275.jpg
E-Urzad
bip.jpg bom.jpg ep.jpg ue1.jpg
wybory.jpg
Aktualności - Miasto
Zielone Światło w SP3
Wprowadzono:13.10.2020 | chodziez3
Liczba wyświetleń:492
PDF
DRUKUJ
POWRÓT
grafika6 października przypada wyjątkowe święto – Światowy Dzień Mózgowego Porażenia Dziecięcego. Jest to dzień, w którym już po raz szósty uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 w Chodzieży w ramach działań wolontariatu - chcą zachęcić wszystkich do solidaryzowania się  z osobami cierpiącymi na mózgowe porażenie dziecięce.


Ogólnoświatowa kampania pod nazwą  #17 milionów ma na celu rozbudzenie potrzeby poznania osób z MPD oraz uwrażliwienie na ich potrzeby i szczególne uwarunkowania psychofizyczne. Sama zaś cyfra #17 milionów oznacza ilość osób na całym świecie dotkniętych MPD.

Uczniowie „Trójki” co roku (poprzez marsze, akcje- happeningi, biegi, spotkania w szkole i przedszkolu integracyjnym, wywiady, rozmowy w TV…) manifestują swoje wzorcowe postawy – pełne życzliwości, zrozumienia i pomocy, a tym samym uwrażliwiają społeczeństwo na potrzeby i działania wobec osób z mózgowym porażeniem  dziecięcym.

Jak podkreślają treści widniejące na plakatach akcji – „niepełnosprawność ruchowa nie oznacza niepełnosprawności intelektualnej, a brak mowy nie oznacza jej nie rozumienia. MPD nie wyklucza z aktywnego życia, pomimo, że osoby z MPD potrzebują często: kul, chodzików, wózków, pomocy wspomagających w porozumiewanie się – dla osób z MPD najważniejsze jest jednak zrozumienie i życzliwość”.

Przewodnim kolorem akcji jest ZIELONY, dlatego właśnie ten kolor dominował dzisiaj w naszej szkole. Uczniowie wraz z wychowawcami włączyli się licznie w obchody ubierając się dzisiaj w zielone barwy i wykonując sobie wspólne zdjęcia z logo akcji. Na zajęciach wychowania fizycznego natomiast swoją solidarność dla osób z MPD pokazaliśmy podejmując wyzwanie sportowe, w którym należało biegając pokonać wspólnie jak najwięcej metrów. Nasza cegiełka, którą załączamy do głównej zbiórki na rzecz dzieci z MPD (cel 17 milionów), to 14630 metrów oraz sporo radosnych zdjęć klas - a wszystko po to, by jeszcze radośniej, właśnie dzisiaj być razem i bliżej dzieci z Mózgowym Porażeniem Dziecięcym

Dzisiejszy dzień, to wymowna okazja, aby wspólnie przyłączyć się do kampanii #17 milionów oraz obchodów Światowego Dnia Mózgowego Porażenia Dziecięcego i zwiększyć poprzez zabawę i dziecięcą świadomość publiczny przekaz– uwrażliwiając społeczeństwo na potrzeby dzieci z MPD, które- tak jak my marzą, rozumieją i mają swoje potrzeby…

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyłączyli się do dzisiejszych obchodów.


Małgorzata Jeśko-Doręgowska, opiekun Szkolnego Koła Wolontariatu

POLEĆ ZNAJOMYM
NA FACEBOOKU
PDF
DRUKUJ
POWRÓT
ZGŁOŚ
NIEŚCISŁOŚĆ
grafika
grafika
grafika
grafika
grafika
grafika
grafika
grafika
grafika
grafika
grafika
grafika
grafika
grafika
grafika
grafika