003.jpg
Wyszukaj w portalu
zaplac_podatki.png
konkurs.jpg
smieci.png
dzialki.png
mlodociani.png
odo.jpg
godziny.jpg
rm.png
rdpp.png
chodzieska_kadrta.jpg
karta.jpg
oferty_pracy.jpg
INWESTUJ.jpg
logo_senior_wigor_1.png
500plus.jpg
konsult.jpg
baner_zagosp.png
KARTA_SAM.png
ANKIETA.jpg
MPDSON.png
baner- mikroporady.jpg
rejestr_inst_baner.jpg
Rozlicz PIT w Chodzieżyw Chodzieży
Przekaż 1% w Chodzieżyw Chodzieży
Darmowy Program PIT dostarcza firma PITax.pl Łatwe podatki
pila.jpg
kl.jpg
1_PROC_min.jpg
logo.jpg
projekty.jpg
poziom.gif
noclegi.gif
gastronomia.gif
kino.jpg
mzk.png
formul.png
chodzieski_275.jpg
E-Urzad
bip.jpg bom.jpg ep.jpg ue1.jpg
wybory.jpg
Aktualności - Miasto
Inwentaryzacja azbestu na terenie Chodzieży
Wprowadzono:21.05.2020 | chodziez3
Liczba wyświetleń:803
PDF
DRUKUJ
POWRÓTInformujemy, że w najbliższych tygodniach na terenie Chodzieży prowadzone będą prace inwentaryzacyjne wyrobów zawierających azbest. Inwentaryzację przeprowadzi firma  AM Trans Progres sp. z o.o, ze Złotnik.

W związku z powyższym zwracamy się z prośbą do mieszkańców o udostępnienie informacji na temat wyrobów zawierających azbest, zdemontowanych i zgromadzonych na posesjach, osobom wykonującym inwentaryzację z natury.


Gmina Miejska w Chodzieży mając na uwadze konieczność stałego polepszania warunków życia mieszkańców, przystąpiła do wykonania zadania pn.:"Inwentaryzacja wyrobów zawierających azbest na terenie Miasta Chodzieży, dotycząca osób fizycznych i prawnych”.

Gmina otrzymała dotację w wysokości 13.100,00 zł (przy wkładzie własnym wynoszącym 3.997,00 zł) na przeprowadzenie inwentaryzacji wyrobów zawierających azbest na terenie miasta Chodzieży, w terminie do dnia 31 lipca 2020 roku. Celem zadania jest przeprowadzenie pełnej inwentaryzacji z natury wyrobów zawierających azbest, która umożliwi określenie łącznej ich ilości podanej w Mg, z uwzględnieniem stopnia pilności. Projekt jest dofinansowany ze środków Ministerstwa Rozwoju w ramach, ogłoszonego 28 lutego 2020 roku, Konkursu Azbest 2020, na realizację zadań wynikających z „Programu Oczyszczania Kraju z Azbestu na lata 2009-2032” (POKA).


Warto dodać, że Gmina Miejska w Chodzieży od 2009 roku realizuje lokalny program usuwania i unieszkodliwiania wyrobów zawierających azbest. W tymże okresie (lata 2009-2019) zrealizowano i dofinansowano 124 wnioski mieszkańców Chodzieży w zakresie usunięcia i unieszkodliwienia 12.566,36 m2 wyrobów zawierających azbest, za łączną kwotę 411.169,57 zł. Na rok 2020 zakwalifikowano do realizacji kolejne 19 wniosków mieszkańców.

Wspomniana inwentaryzacja ma na celu aktualizację prowadzonej przez Urząd Miejski w Chodzieży ewidencję tychże wyrobów oraz określić faktyczną skalę problemu na terenie miasta.

W razie potrzeby prosimy o kontakt z przedstawicielem firmy AM Trans Progres sp. z o.o., ze Złotnik pod nr tel. 061/656 97 37.

POLEĆ ZNAJOMYM
NA FACEBOOKU
PDF
DRUKUJ
POWRÓT
ZGŁOŚ
NIEŚCISŁOŚĆ
grafika
grafika
grafika
grafika
grafika
grafika
grafika
grafika
grafika
grafika
grafika
grafika
grafika
grafika
grafika
grafika