noc.jpg
Wyszukaj w portalu
zaplac_podatki.png
konkurs.jpg
smieci.png
dzialki.png
mlodociani.png
odo.jpg
godziny.jpg
rm.png
rdpp.png
chodzieska_kadrta.jpg
karta.jpg
oferty_pracy.jpg
INWESTUJ.jpg
logo_senior_wigor_1.png
500plus.jpg
konsult.jpg
baner_zagosp.png
KARTA_SAM.png
ANKIETA.jpg
MPDSON.png
baner- mikroporady.jpg
rejestr_inst_baner.jpg
Rozlicz PIT w Chodzieżyw Chodzieży
Przekaż 1% w Chodzieżyw Chodzieży
Darmowy Program PIT dostarcza firma PITax.pl Łatwe podatki
pila.jpg
kl.jpg
1_PROC_min.jpg
logo.jpg
projekty.jpg
poziom.gif
noclegi.gif
gastronomia.gif
kino.jpg
mzk.png
formul.png
chodzieski_275.jpg
E-Urzad
bip.jpg bom.jpg ep.jpg ue1.jpg
wybory.jpg
Aktualności - Miasto
Inwestycja dotycząca Wspólnoty Mieszkaniowej przy ul. Jagiellońskiej 7 w Chodzieży
Wprowadzono:11.05.2020 | chodziez3
Liczba wyświetleń:870
PDF
DRUKUJ
POWRÓT
grafika


Mieszkańcy budynku Wspólnoty Mieszkaniowej przy ul. Jagiellońskiej 7 w Chodzieży od kilku lat planowali naprawić zniszczone tynki elewacji szczególnie na płytach logii oraz wykonać ocieplenie i nową kolorystykę. Nieruchomość zabudowana jest  budynkiem głównym, wielorodzinnym z dwoma klatkami schodowymi.

 

Elewacja budynku od strony południowo-zachodniej – ściana z loggiami , jak już wspomniałam, była bardzo zniszczona oraz posiadała wiele ubytków tynku do tego stopnia, że zbrojenie płyt balkonowych logii było widoczne "gołym" okiem. 
Mieszkańcy Wspólnoty przy ul. Jagiellońskiej 7  podjęli trudną decyzję dotyczącą  termomodernizacji ścian zewnętrznych z nową kolorystyką elewacji jednocześnie z koniecznością naprawy konstrukcji płyt balkonowych logii. Pod względem wykonawczym zadanie okazało się bardzo trudne ponieważ trzeba było w pierwszej kolejności rozebrać murowany komin po byłej kotłowni osiedlowej oraz odkuć warstwę styropianu z podkładem tynkarskim, który został położony w 2007 roku - na ścianach szczytowych budynku. Podczas prowadzenia prac budowlano-remontowych wyniknęły jeszcze inne nie przewidziane wcześniej roboty dodatkowe, które okazały się niezbędne, a które  w znacznym stopniu przedłużyły termin zakończenia robót oraz zwiększyły koszty remontu o 4% w stosunku do poniesionych kosztów finansowych. Przy tak ogromnym zakresie prac remontowych podobne sytuacje występują dość często i nie jest łatwo ich uniknąć, jednak efekt końcowy tego zadania jest wyjątkowo zadowalający.  
Działania Właścicieli Wspólnoty Mieszkaniowej przy ul. Jagiellońskiej 7 zasługują na nasze uznanie ponieważ jeszcze kilka lat temu Wspólnota borykała się ze zgromadzeniem  środków na funduszu remontowym a w chwili obecnej nie dosyć , że zgromadziła znaczną kwotę na funduszu remontowym to podjęła decyzję o zaciągnięciu kredytu bankowego na planowany remont z termomodernizacją. Aby uzyskać zdolność kredytową wywołano uchwałę w sprawie wyższej zaliczki na fundusz remontowy – nie bez przeszkód ale uchwałę podjęto i prace remontowe się mogły rozpocząć. Właściciele tej Wspólnoty chętnie uczestniczą w  działaniach na rzecz Swojej nieruchomości a Spółka ChTBS jako Zarządca wspiera wszystkie zlecone jej zadania.

Zarząd Spółki ChTBS
Grażyna Nowicka

POLEĆ ZNAJOMYM
NA FACEBOOKU
PDF
DRUKUJ
POWRÓT
ZGŁOŚ
NIEŚCISŁOŚĆ
grafika
grafika
grafika
grafika
grafika
grafika
grafika
grafika
grafika
grafika
grafika
grafika
grafika
grafika
grafika
grafika