003.jpg
Wyszukaj w portalu
projekty.jpg
konkurs.jpg
smieci.png
dzialki.png
mlodociani.png
odo.jpg
godziny.jpg
rm.png
rdpp.png
chodzieska_kadrta.jpg
karta.jpg
oferty_pracy.jpg
INWESTUJ.jpg
logo_senior_wigor_1.png
500plus.jpg
konsult.jpg
baner_zagosp.png
KARTA_SAM.png
ANKIETA.jpg
MPDSON.png
baner- mikroporady.jpg
rejestr_inst_baner.jpg
Rozlicz PIT w Chodzieżyw Chodzieży
Przekaż 1% w Chodzieżyw Chodzieży
Darmowy Program PIT dostarcza firma PITax.pl Łatwe podatki
pila.jpg
kl.jpg
1_PROC_min.jpg
poziom.gif
noclegi.gif
gastronomia.gif
kino.jpg
mzk.png
formul.png
chodzieski_275.jpg
E-Urzad
bip.jpg bom.jpg ep.jpg ue1.jpg
wybory.jpg
Miasto
Zarejestruj się, aby sprawnie złożyć wniosek
Redakcja: Maciej Strzeliński, Dodany: 9.03.2016
Liczba wyświetleń: 6048
PDF
DRUKUJ
grafika

W środę 9 marca, podczas konferencji zwołanej w Urzędzie Miejskim, Burmistrz Miasta Chodzieży Jacek Gursz oraz Dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej Arleta Galla, przekazali kolejne informacje o działaniach w ramach rządowego Programu Rodzina 500+ w Chodzieży.

Przyjmowanie wniosków będzie w Chodzieży odbywało się w dwóch etapach. W pierwszym  - przygotowawczym - osoby ubiegające się o świadczenie będą mogły pobrać wnioski oraz będą musiały zapisać się na termin złożenia wniosku. Zapisy będą przyjmowane w dniach od 14 do 31 marca w specjalnie na ten cel wydzielonym lokalu, znajdującym się w budynku Miejskiego Ośrodka Rozwiązywania Problemów Alkoholowych przy ul. Wł. Reymonta 12 (w głębi za siedzibą MOPS, budynek dawnego żłobka). 

 

Zapisy będą odbywać się w godzinach od 8.00 do 18.00 w poniedziałki oraz od 8.00 do 15.00 w pozostałe dni robocze. Pracownicy wydający wnioski i przyjmujący zapisy będą również udzielać wyjaśnień dotyczących procedury ubiegania się o świadczenie wychowawcze określone w ustawie z dnia 11 lutego 2016 r. o pomocy państwa w wychowywaniu dzieci.

 

Pracownik przyjmujący zapisy na termin składania wniosków będzie zobligowany do potwierdzenia tożsamości osoby ubiegającej się o świadczenie, w związku z tym konieczne będzie okazanie się dowodem osobistym już w momencie zapisów. 

 

Urzędnik przyjmujący zapisy ustali z osobą ubiegającą się o świadczenie dokładny termin, w którym osoba ta będzie zobligowana stawić się z wypełnionym wnioskiem. 

 

Wypełnione wnioski będą przyjmowane w lokalu przy ul. Wł. Reymonta 12 począwszy od 1 kwietnia 2016 r. Od tego momentu zapisy na terminy składania wniosków będą odbywały się w siedzibie Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej. 

Powyższa procedura ma za zadanie zminimalizować potencjalne niedogodności, jakie mogą wyniknąć dla interesantów w związku z bardzo dużą liczbą osób uprawnionych do złożenia wniosku - sięgającą w Chodzieży około 1800 osób.  Burmistrz i dyrektor MOPS zachęcają mieszkańców, aby wizyty w lokalu przyjmującym zapisy rozłożyć w czasie. Autorzy programu Rodzina 500+ na składanie wniosków przewidzieli aż trzy miesiące. Wnioski złożone w tym czasie spowodują wypłatę świadczenia ze spłatą od kwietnia. Rozsądne zaplanowanie dnia zapisów pozwoli na sprawne ich przeprowadzenie i przyczyni się do skrócenia kolejek do stanowisk przyjmujących zapisy. 

 

Wnioski można pobierać osobiście podczas zapisów, bądź drogą elektroniczną pod poniższymi adresami: 

 

Pozostałe akty prawne związane z programem Rodzina 500+

 

 

 

PDF
DRUKUJ
POWRÓT
ZGŁOŚ
NIEŚCISŁOŚĆ