DSC_8211.JPG
Wyszukaj w portalu

projekty.jpg
konkurs.jpg
smieci.png
dzialki.png
mlodociani.png
odo.jpg
godziny.jpg
mapowy.jpg
latarnicy.jpg
chodzieska_kadrta.jpg
karta.jpg
oferty_pracy.jpg
logo.png
logo_senior_wigor_1.png
500plus.jpg
konsult.jpg
baner_zagosp.png
KARTA_SAM.png
edo.png
MPDSON.png
baner- mikroporady.jpg
rejestr_inst_baner.jpg
Rozlicz PIT w Chodzieżyw Chodzieży
Przekaż 1% w Chodzieżyw Chodzieży
Darmowy Program PIT dostarcza firma PITax.pl Łatwe podatki
pila.jpg
promocje_2018_logo1[1].jpg
poziom.gif
noclegi.gif
gastronomia.gif
kino.jpg
mzk.png
formul.png
chodzieski_275.jpg
E-Urzad
bip.jpg bom.jpg ep.jpg ue1.jpg
wybory.jpg
Aktualności - Miasto
Dzień Mobilności w Chodzieży
Wprowadzono:15.05.2017 | chodziez2
Liczba wyświetleń:970
PDF
DRUKUJ
POWRÓT
grafika

W piątek, 19 maja na chodzieskiej promenadzie, w okolicy molo i ogrodu miejskiego nad Jeziorem Miejskim, odbędzie się impreza zatytułowana Dzień Mobilności w Chodzieży będąca wydarzeniem promującym realizowany przez miasto projekt "Wsparcie strategii niskoemisyjnej na terenie miasta Chodzieży, poprzez inwestycje w obszarze transportu zbiorowego celem zmiany świadomości i przyzwyczajeń mieszkańców".


     Projekt kładzie nacisk na alternatywne wobec samochodu środki transportu i wykorzystanie ich z pożytkiem dla środowiska naturalnego. Impreza odbywa się w ramach Dni Otwartych Funduszy Unijnych.
       Od samego rana przewidziane są atrakcje dla zaproszonych przedszkolaków oraz uczniów szkół podstawowych i gimnazjów z terenu Chodzieży. Z dziećmi i młodzieżą spotkają się policjanci i strażnicy miejscy.
Po południu, o godzinie 16.30 rozpocznie się rajd rowerowy dla mieszkańców, który poprowadzą członkowie Chodzieskiego Towarzystwa Rowerowego. Rajd zakończy się piknikiem dla uczestników. Zbiórka chętnych do udziału w rajdzie przy molo nad Jeziorem Miejskim w Chodzieży. Dla pierwszych 200 osób koszulka gratis.
         Przez cały dzień będzie darmowa komunikacja miejska. Przejazdy autobusami Miejskiego Zakładu Komunikacji będą nieodpłatne. W okolicy wjazdu na promenadę od ul. Wojska Polskiego, przy Miejskim Przedszkolu nr 5, będzie można zapoznać się z nowym hybrydowym autobusem, podobny już niebawem będzie jeździł po chodzieskich ulicach.
           Ponieważ warunki pogodowe się poprawiły możemy potwierdzić, że dodatkową atrakcją będą darmowe kursy Chodzieżanką po Jeziorze Miejskim. Mieszkańców Miasta zapraszamy w godzinach od 10:00 do 13:00 i popołudniu od 16:00 do 18:00 - stateczek będzie startował o pełnych godzinach z mola. Zapraszamy i przypominamy, że jednorazowo na pokład Chodzieżanki może wejść do 12 osób.

POLEĆ ZNAJOMYM
NA FACEBOOKU
PDF
DRUKUJ
POWRÓT
ZGŁOŚ
NIEŚCISŁOŚĆ
grafika
grafika
grafika
grafika
grafika
grafika
grafika
grafika
grafika
grafika
grafika
grafika
grafika
grafika
grafika
grafika