noc.jpg
Wyszukaj w portalu

projekty.jpg
konkurs.jpg
smieci.png
dzialki.png
mlodociani.png
odo.jpg
godziny.jpg
rm.png
latarnicy.jpg
chodzieska_kadrta.jpg
karta.jpg
oferty_pracy.jpg
INWESTUJ.jpg
logo_senior_wigor_1.png
500plus.jpg
konsult.jpg
baner_zagosp.png
KARTA_SAM.png
ANKIETA.jpg
MPDSON.png
baner- mikroporady.jpg
rejestr_inst_baner.jpg
Rozlicz PIT w Chodzieżyw Chodzieży
Przekaż 1% w Chodzieżyw Chodzieży
Darmowy Program PIT dostarcza firma PITax.pl Łatwe podatki
pila.jpg
kl.jpg
poziom.gif
noclegi.gif
gastronomia.gif
kino.jpg
mzk.png
formul.png
chodzieski_275.jpg
E-Urzad
bip.jpg bom.jpg ep.jpg ue1.jpg
wybory.jpg
Aktualności - Gospodarka
Nie segregujesz – zapłacisz więcej
Wprowadzono:25.03.2015 | Maciej Strzeliński
Liczba wyświetleń:6587
PDF
DRUKUJ
POWRÓT
grafika

Gmina Miejska przeprowadzi kontrole dotyczące prawidłowej segregacji śmieci przez mieszkańców, którzy zadeklarowali, że będą segregować odpady i w związku z tym płacą niższą stawkę ich wywóz.
Pracownicy firmy odbierającej odpady z terenu Chodzieży zgłaszają przypadki niestosowania się mieszkańców do własnych deklaracji, stąd też konieczność przeprowadzenia kontroli. Wykaże na jakich posesjach to zjawisko występuje. Deklaracje ich właścicieli, dotyczące segregacji, zostaną zweryfikowane.

 

Wiosenne porządki bez ognia
Funkcjonariusze Straży Miejskiej w Chodzieży przypominają o obowiązkach, jakie na mocy obowiązujących przepisów, ciążą na właścicielach nieruchomości.
Posesje muszą być utrzymane w czystości i wyposażone w pojemniki na odpady. Mieszkańcy są zobowiązani do przestrzegania określonych terminów wywozu śmieci. Strażnicy przypominają również o zakazie wypalania traw i pozostałości roślinnych, który obowiązuje przez cały rok i dotyczy w szczególności użytkowników Rodzinnych Ogrodów Działkowych.

 

Sprzątaj po swoim psie
Strażnicy przypominają również o obowiązku natychmiastowego sprzątania zanieczyszczeń pozostawianych przez psy w przestrzeni publicznej. Zabrania się wpuszczanie psów do piaskownic, na place zabaw i gier dla dzieci oraz na teren plaż i kąpielisk.
Właściciele czworonogów powinni również pamiętać o uiszczeniu opłaty za posiadanie psa oraz terminowemu zaszczepieniu go przeciw wściekliźnie. Właściciele odpowiadają również za wszelkie zachowania swoich ulubieńców i ich ewentualne konsekwencje.

 

Osoby, które nie stosują się do tych przepisów muszą liczyć się ukaraniem w ramach obowiązujących przepisów i uprawnień Straży Miejskiej.

 

POLEĆ ZNAJOMYM
NA FACEBOOKU
PDF
DRUKUJ
POWRÓT
ZGŁOŚ
NIEŚCISŁOŚĆ