noc.jpg
Wyszukaj w portalu
projekty.jpg
konkurs.jpg
smieci.png
dzialki.png
mlodociani.png
odo.jpg
godziny.jpg
rm.png
rdpp.png
chodzieska_kadrta.jpg
karta.jpg
oferty_pracy.jpg
INWESTUJ.jpg
logo_senior_wigor_1.png
500plus.jpg
konsult.jpg
baner_zagosp.png
KARTA_SAM.png
ANKIETA.jpg
MPDSON.png
baner- mikroporady.jpg
rejestr_inst_baner.jpg
Rozlicz PIT w Chodzieżyw Chodzieży
Przekaż 1% w Chodzieżyw Chodzieży
Darmowy Program PIT dostarcza firma PITax.pl Łatwe podatki
pila.jpg
kl.jpg
1_PROC_min.jpg
poziom.gif
noclegi.gif
gastronomia.gif
kino.jpg
mzk.png
formul.png
chodzieski_275.jpg
E-Urzad
bip.jpg bom.jpg ep.jpg ue1.jpg
wybory.jpg
Aktualności - Gospodarka
Koreański inwestor DONGJIN zainwestuje w Chodzieży
Wprowadzono:16.04.2014 | Maciej Strzeliński
Liczba wyświetleń:13587
PDF
DRUKUJ
POWRÓT
grafika

Inwestycja koreańskiego inwestora ulokowana będzie na terenie po fabryce mebli i docelowo będzie wiązała się z utworzeniem ponad 200 miejsc pracy.
Firma DONGJIN to globalny dostawca podzespołów z tworzywa sztucznego dla przemysłu elektronicznego oraz motoryzacyjnego. Dzięki swojemu ponad 30-letniemu doświadczeniu koreańska firma rodzinna zapewnia produkcję o najwyższym standardzie przy zastosowaniu najnowszej technologii. Do grona odbiorców należą międzynarodowe firmy takie jak Samsung czy Hyundai Motor Group.


W Europie inwestor dysponuje już zakładami produkcyjnymi na Słowacji, Węgrzech oraz w Rosji, w których produkowane są elementy do poszczególnych sektorów. Polska to kolejny krok w ekspansji DONGJIN.


W Chodzieży zakład koreańskiego inwestora w długoterminowej perspektywie zapewni okolo 200 miejsc pracy i będzie produkował plastikowe oraz metalowe elementy dla branży AGD, która w Polsce przeżywa w ostatnich latach dynamiczny rozwój. Z licznych badań wynika, iż nasz kraj stał się jednym z europejskich liderów produkcji w tym sektorze. Zakład produkcyjny powstanie na byłym terenie fabryki EUROPOL w Chodzieży.


„Zdecydowaliśmy, że fabryka powstanie w Polsce, ze względu na potencjał sektora, szybki dynamiczny rozwój naszych klientów oraz optymalne warunki logistyczne, które dają możliwość dostarczania produkcji także na rynki zachodnie" - mówi Prezes Grupy DONGJIN, Pan Yoonsuk Jang.
„Za nami pierwszy etap inwestycji - szczegółowa analiza lokalizacji, zakończona zakupem istniejącego obiektu, która obejmowała 30 kryteriów biznesowych, technicznych a także prawno-podatkowych. Analizowaliśmy prawie 20 lokalizacji w Wielkopolsce, w tym 3 - 5 na bardzo szczegółowym poziomie w obrębie Poznania, które najbardziej odpowiadały wymogom inwestora, a przede wszystkim w długoterminowej perspektywie będą gwarantowały dostępność potencjału ludzkiego oraz możliwość rozbudowy produkcji" mówi Partner Zarządzający firmy doradczej JP Weber, Pan Jędrzej Piechowiak.


W następnych miesiącach DONGJIN będzie poszukiwać polskich pracowników na stanowiska finansowo-administracyjne, a w kolejnym etapie specjalistów od zarządzania produkcją i montażystów. Rozpoczęcie produkcji firmy DONGJIN zaplanowano na drugą połowę roku 2014.

Komunikat nadesłny przez firmę JP Weber

POLEĆ ZNAJOMYM
NA FACEBOOKU
PDF
DRUKUJ
POWRÓT
ZGŁOŚ
NIEŚCISŁOŚĆ
grafika
grafika
grafika
grafika
grafika
grafika