003.jpg
Wyszukaj w portalu
projekty.jpg
konkurs.jpg
smieci.png
dzialki.png
mlodociani.png
odo.jpg
godziny.jpg
rm.png
rdpp.png
chodzieska_kadrta.jpg
karta.jpg
oferty_pracy.jpg
INWESTUJ.jpg
logo_senior_wigor_1.png
500plus.jpg
konsult.jpg
baner_zagosp.png
KARTA_SAM.png
ANKIETA.jpg
MPDSON.png
baner- mikroporady.jpg
rejestr_inst_baner.jpg
Rozlicz PIT w Chodzieżyw Chodzieży
Przekaż 1% w Chodzieżyw Chodzieży
Darmowy Program PIT dostarcza firma PITax.pl Łatwe podatki
pila.jpg
kl.jpg
1_PROC_min.jpg
poziom.gif
noclegi.gif
gastronomia.gif
kino.jpg
mzk.png
formul.png
chodzieski_275.jpg
E-Urzad
bip.jpg bom.jpg ep.jpg ue1.jpg
wybory.jpg
Aktualności - Gospodarka
Koreański inwestor DONGJIN zainwestuje w Chodzieży
Wprowadzono:16.04.2014 | Maciej Strzeliński
Liczba wyświetleń:13419
PDF
DRUKUJ
POWRÓT
grafika

Inwestycja koreańskiego inwestora ulokowana będzie na terenie po fabryce mebli i docelowo będzie wiązała się z utworzeniem ponad 200 miejsc pracy.
Firma DONGJIN to globalny dostawca podzespołów z tworzywa sztucznego dla przemysłu elektronicznego oraz motoryzacyjnego. Dzięki swojemu ponad 30-letniemu doświadczeniu koreańska firma rodzinna zapewnia produkcję o najwyższym standardzie przy zastosowaniu najnowszej technologii. Do grona odbiorców należą międzynarodowe firmy takie jak Samsung czy Hyundai Motor Group.


W Europie inwestor dysponuje już zakładami produkcyjnymi na Słowacji, Węgrzech oraz w Rosji, w których produkowane są elementy do poszczególnych sektorów. Polska to kolejny krok w ekspansji DONGJIN.


W Chodzieży zakład koreańskiego inwestora w długoterminowej perspektywie zapewni okolo 200 miejsc pracy i będzie produkował plastikowe oraz metalowe elementy dla branży AGD, która w Polsce przeżywa w ostatnich latach dynamiczny rozwój. Z licznych badań wynika, iż nasz kraj stał się jednym z europejskich liderów produkcji w tym sektorze. Zakład produkcyjny powstanie na byłym terenie fabryki EUROPOL w Chodzieży.


„Zdecydowaliśmy, że fabryka powstanie w Polsce, ze względu na potencjał sektora, szybki dynamiczny rozwój naszych klientów oraz optymalne warunki logistyczne, które dają możliwość dostarczania produkcji także na rynki zachodnie" - mówi Prezes Grupy DONGJIN, Pan Yoonsuk Jang.
„Za nami pierwszy etap inwestycji - szczegółowa analiza lokalizacji, zakończona zakupem istniejącego obiektu, która obejmowała 30 kryteriów biznesowych, technicznych a także prawno-podatkowych. Analizowaliśmy prawie 20 lokalizacji w Wielkopolsce, w tym 3 - 5 na bardzo szczegółowym poziomie w obrębie Poznania, które najbardziej odpowiadały wymogom inwestora, a przede wszystkim w długoterminowej perspektywie będą gwarantowały dostępność potencjału ludzkiego oraz możliwość rozbudowy produkcji" mówi Partner Zarządzający firmy doradczej JP Weber, Pan Jędrzej Piechowiak.


W następnych miesiącach DONGJIN będzie poszukiwać polskich pracowników na stanowiska finansowo-administracyjne, a w kolejnym etapie specjalistów od zarządzania produkcją i montażystów. Rozpoczęcie produkcji firmy DONGJIN zaplanowano na drugą połowę roku 2014.

Komunikat nadesłny przez firmę JP Weber

POLEĆ ZNAJOMYM
NA FACEBOOKU
PDF
DRUKUJ
POWRÓT
ZGŁOŚ
NIEŚCISŁOŚĆ