DSC_8211.JPG
Wyszukaj w portalu

projekty.jpg
konkurs.jpg
smieci.png
dzialki.png
mlodociani.png
promocje_2018_logo1.jpg
godziny.jpg
mapowy.jpg
latarnicy.jpg
chodzieska_kadrta.jpg
karta.jpg
oferty_pracy.jpg
logo.png
logo_senior_wigor_1.png
500plus.jpg
konsult.jpg
baner_zagosp.png
KARTA_SAM.png
edo.png
MPDSON.png
baner- mikroporady.jpg
rejestr_inst_baner.jpg
Rozlicz PIT w Chodzieżyw Chodzieży
Przekaż 1% w Chodzieżyw Chodzieży
Darmowy Program PIT dostarcza firma PITax.pl Łatwe podatki
poziom.gif
noclegi.gif
gastronomia.gif
kino.jpg
mzk.png
formul.png
chodzieski_275.jpg
E-Urzad
bip.jpg bom.jpg ep.jpg ue1.jpg
wybory.jpg
Aktualności - Gospodarka
Kontrakt nr IV. Stan prac w lutym
Wprowadzono:19.03.2013 | Maciej Strzeliński
Liczba wyświetleń:9633
PDF
DRUKUJ
POWRÓT
grafika

Trwają prace w ramach realizacji dofinansowanego z UE projektu „Uporządkowanie gospodarki wodno-ściekowej na terenie miasta i gminy Chodzież" przez Miejskie Wodociągi i Kanalizację sp. z o.o. w Chodzieży.

W ramach kontraktu IV - obejmującego największe i najdroższe zadanie, rozbudowę i modernizację Miejskiej Oczyszczalni Ścieków Studzieniec Łęg - dotąd został wykonany budynek garażowy w stanie surowym otwartym, co oznacza iż wykonawca ukończył z wieńcami, otworami okiennymi i betonowym podkładem pod wykonanie posadzki.

Wykonano betonową płytę denną, wewnętrzny szalunek ścian oraz w 70% zbrojenie ścian nowego osadnika wtórnego, czyli miejsca, w którym następuje oddzielenie tzw osadu czynnego od oczyszczonych ścieków.

Została wykonana betonowa płyta denna komory SQH, a jej ściany zazbrojone i zaszalowane, a więc przygotowane do betonowania.

Te same prace - wykonanie płyty dennej betonowej, ściany zazbrojone i zaszalowane - zostały przeprowadzone przy poletku ociekowym pulpy piaskowej.

Wykonano fundamenty pod stopy konstrukcji stalowej wiaty składowiska skratek i piasku (SKSP).

W stu procentach został już wykonany odpływ oczyszczonych ścieków do rzeczki Bolemki. Odpływ skonstruowany jest z betonowych płyt o średnicy 800mm. Wykonano również jego umocniony faszyną i kamieniem wylot. Teren łąki, na której były wykonywane prace, został już także uporządkowany.

Marcowe plany działań w ramach kontraktu nr IV obejmują: betonowanie ścian komory SQH - poletko płyty ociekowej i osadnika, rozpoczęcie robót na nowych reaktorach biologicznych RBN (roboty i wykopy związane z wykonaniem płyt dennych), a także montaż konstrukcji stalowej i pokrycia wiaty - obiekt SkiSP.

m.s.

 

strona projektu: http://www.jrp.mwik.pl/

 

POLEĆ ZNAJOMYM
NA FACEBOOKU
PDF
DRUKUJ
POWRÓT
ZGŁOŚ
NIEŚCISŁOŚĆ