city_al.jpg
Wyszukaj w portalu

projekty.jpg
konkurs.jpg
smieci.png
dzialki.png
mlodociani.png
godziny.jpg
mapowy.jpg
latarnicy.jpg
chodzieska_kadrta.jpg
karta.jpg
oferty_pracy.jpg
logo.png
logo_senior_wigor_1.png
500plus.jpg
konsult.jpg
baner_zagosp.png
KARTA_SAM.png
edo.png
poziom.gif
noclegi.gif
gastronomia.gif
kino.jpg
mzk.png
formul.png
chodzieski_275.jpg
E-Urzad
bip.jpg bom.jpg ep.jpg ue1.jpg
wybory.jpg
Aktualności - Wypoczynek
Najciekawsze miejsca w Chodzieży okiem dziecka
Wprowadzono:01.02.2013 | chodziez1
Liczba wyświetleń:4636
PDF
DRUKUJ
POWRÓT
grafika

We wtorek, 29 stycznia, w Miejskiej Bibliotece Publicznej odbyło się pierwsze spotkanie w ramach projektu „Z czego Chodzież słynie, notowanie w rymie". 
W projekcie, realizowanym ze środków pochodzących z Programu Rozwoju Bibliotek, uczestniczy grupa dziesięciolatków, których celem jest wybranie najciekawszych miejsc w mieście i opisanie tych miejsc poprzez krótkie rymowane wierszyki oraz ilustracje.
Pierwsze spotkanie dotyczyło historii miasta. Dzieci zapoznały się z licznymi zdjęciami przedstawiającymi dawną Chodzież. W trakcie prezentacji uczniowie zobaczyli uwiecznione na czarno-białej fotografii obiekty, które i dziś wpisują się w miejski krajobraz. Młodzież dowiedziała się także jak wyglądały i gdzie się znajdowały obiekty, które nie przetrwały różnych kolei losu, takie jak synagoga, kościół protestancki, czy pomnik wolności.
- Kolejne spotkanie odbędzie się w lutym, kiedy to nasi młodzi mieszkańcy wyruszą w teren, na trasę questa „Szwajcaria Chodzieska" - informują organizatorzy spotkań.

POLEĆ ZNAJOMYM
NA FACEBOOKU
PDF
DRUKUJ
POWRÓT
ZGŁOŚ
NIEŚCISŁOŚĆ