noc.jpg
Wyszukaj w portalu
zaplac_podatki.png
konkurs.jpg
smieci.png
dzialki.png
mlodociani.png
odo.jpg
godziny.jpg
rm.png
rdpp.png
chodzieska_kadrta.jpg
karta.jpg
oferty_pracy.jpg
INWESTUJ.jpg
logo_senior_wigor_1.png
500plus.jpg
konsult.jpg
baner_zagosp.png
KARTA_SAM.png
ANKIETA.jpg
MPDSON.png
baner- mikroporady.jpg
rejestr_inst_baner.jpg
Rozlicz PIT w Chodzieżyw Chodzieży
Przekaż 1% w Chodzieżyw Chodzieży
Darmowy Program PIT dostarcza firma PITax.pl Łatwe podatki
pila.jpg
kl.jpg
1_PROC_min.jpg
logo.jpg
projekty.jpg
poziom.gif
noclegi.gif
gastronomia.gif
kino.jpg
mzk.png
formul.png
chodzieski_275.jpg
E-Urzad
bip.jpg bom.jpg ep.jpg ue1.jpg
wybory.jpg
Aktualności - Miasto
Jazz i ekologia - pomysł Stowarzyszenia "Dolina Noteci"
Wprowadzono:17.07.2020 | chodziez3
Liczba wyświetleń:500
PDF
DRUKUJ
POWRÓT
grafikaNa chodzieskim rynku można podziwiać oryginalną instalację - napis "50 lat Cho Jazz", wykonany  z cisu pospolitego i stalowych prętów, który dzięki zamontowanemu podświetleniu, widoczny jest również po zmroku.

Projekt został zrealizowany w ramach konkursu Fundacji Santander pn. „TU MIESZKAM, TU ZMIENIAM EKO. Pomysłodawcą zainstalowania na chodzieskim rynku ekologicznego napisu, nawiązującego do 50. edycji Chodzieskich Warsztatów Jazzowych jest Tatiana Kucik ze Stowarzyszenia "Dolina Noteci".


- Wniosek złożyliśmy w dniu 26 lutego b r., a 6 kwietnia otrzymaliśmy informację o przyznaniu grantu w wysokości 10.000 zł na zrealizowanie projektu pt. ”EKOLOGICZNA JAZZOWA CHODZIEŻ”. Możemy się pochwalić, że jako jedynym w naszym regionie udało się otrzymać środki  z Fundacji Santander w tym konkursie.  W ramach tego konkursu trzeba było zrealizować pomysł z wykorzystaniem niewielkiego kawałka ziemi i wyposażyć go w  elementy roślinne i ekologiczne.  Otrzymaliśmy rekomendację od Aliny Urban, dyrektor chodzieskiego oddziału Banku Santander Bank Polska S.A, której pomysł się bardzo spodobał i dzięki czemu, przy ocenie wniosku przez Jury konkursu, otrzymaliśmy dodatkowe punkty. Naszym partnerem został Urząd Miejski w Chodzieży i burmistrz  Jacek Gursz, który zapewni opiekę nad napisem. W związku z obchodami w roku 2020, ale również w 2021, Jubileuszu 50-lecia Międzynarodowych Warsztatów Jazzowych w Chodzieży,  temat projektu nie mógł być związany z niczym innym, jak tylko z tym wydarzeniem, zwłaszcza, że w Stowarzyszeniu „Dolina Noteci” zrzeszeni są prawdziwi fani Jazzu, którzy corocznie uczestniczą w koncertach planowanych przez organizatorów. Warto dodać, iż Chodzież od wielu lat jest kolebką jazzu i wielu mieszkańców naszego (i nie tylko) regionu są sympatykami tego rodzaju muzyki. Jest to również ukłon  dla znanej na całym świecie  kadry CHo-Jazz oraz dla uczestników corocznych warsztatów - informuje koordynatorka projektu Tatiana Kucik.

POLEĆ ZNAJOMYM
NA FACEBOOKU
PDF
DRUKUJ
POWRÓT
ZGŁOŚ
NIEŚCISŁOŚĆ
grafika
grafika
grafika
grafika
grafika
grafika
grafika
grafika
grafika
grafika
grafika
grafika
grafika
grafika
grafika
grafika