003.jpg
Wyszukaj w portalu
projekty.jpg
konkurs.jpg
smieci.png
dzialki.png
mlodociani.png
odo.jpg
godziny.jpg
rm.png
rdpp.png
chodzieska_kadrta.jpg
karta.jpg
oferty_pracy.jpg
INWESTUJ.jpg
logo_senior_wigor_1.png
500plus.jpg
konsult.jpg
baner_zagosp.png
KARTA_SAM.png
ANKIETA.jpg
MPDSON.png
baner- mikroporady.jpg
rejestr_inst_baner.jpg
Rozlicz PIT w Chodzieżyw Chodzieży
Przekaż 1% w Chodzieżyw Chodzieży
Darmowy Program PIT dostarcza firma PITax.pl Łatwe podatki
pila.jpg
kl.jpg
1_PROC_min.jpg
poziom.gif
noclegi.gif
gastronomia.gif
kino.jpg
mzk.png
formul.png
chodzieski_275.jpg
E-Urzad
bip.jpg bom.jpg ep.jpg ue1.jpg
wybory.jpg
Aktualności - Miasto
Delfinek Chodzież na zawodach we Francji
Wprowadzono:06.05.2019 | chodziez3
Liczba wyświetleń:441
PDF
DRUKUJ
POWRÓT
grafika


W dniach 20-21 kwietnia 2019 roku w Aix en Provence we Francji odbyła się III Runda Pucharu Świata w Pływaniu w Płetwach, w której wzięło 70 klubów z kilkunastu krajów, w tym 12 juniorów z UKS Delfinek Chodzież. Zawody stały na wysokim poziomie sportowym, a podczas dwóch dni zmagań chodziescy finswimmerzy wypadli bardzo dobrze.

 

Medale brązowe zdobyli Kamil Pietras w juniorach na dystansie 800 m powierzchni z nowy rekordem życiowym i Klubu oraz Natalia Bartczak na 50 m po powierzchni w kategorii juniorek. Udane starty także odnotowała Sylwana Piechocka, która na dystansie 50 m pod wodą zajęła wysokie 4 miejsce podobnie jak na 100 m pod wodą, a 10 miejsce zajęła Maja Czarnolewska. Wśród chłopców na 100 m pod wodą Oskar Kasprowicz zajął 4 miejsce, a Adam Sałata przypłynął na 5 pozycji. Kolejne dobre starty na 50m bf odnotowały  juniorki - 6 m. Inez Jesiołowska, 7m. Marta Humerczyk.
Na zakończenie III rundy Pucharu Świata w Pływaniu w Płetwach we Francji nasze sztafety juniorskie na 4x100 m po powierzchni zarówno dziewcząt  (Jesiołowska, Czarnolewska, Bartczak, Piechocka) jak i chłopców (Jesiołowski, Kasprowicz, Grabowski, Sałata) zdobyły srebrne medale.
Zwieńczeniem dwudniowych zmagań była wygrana chodzieskiego Delfinka w klasyfikacji generalnej dziewcząt, a także klasyfikacji chłopców! W klasyfikacji generalnej klubów chodzieski Delfinek uplasował się na 4 pozycji spośród wszystkich.
Wylot na tę rundę Pucharu Świata był możliwy dzięki środkom z dotacji Urzędu Miejskiego w Chodzieży oraz dzięki sponsorom takim jak Centrum Ceramiki i Technologii Kepka Group  z Budzynia Pana Dariusza Kępki, Kopalni Kruszyw Państwa Wiśniewskich, Miejskim Wodociągom i Kanalizacji w Chodzieży, Bankowi Spółdzielczemu w Chodzieży, Przedsiębiorstwu Peberol, Hucie Ardagh Glass z Ujścia, Firmie Miel-Pol z Chodzieży, Firmie Budowlanej Szajowski. Bez okazanego wsparcia start naszych utalentowanych zawodników nie doszedłby w ogóle do skutku. Bardzo serdecznie dziękujemy! Wyniki uzyskane na najwyższych rangą klubowych zawodach na świecie są dowodem na to, że warto inwestować w naszych pływaków.
Młodzi pływacy mieli okazję także zwiedzić Aix en Provence, zamek Baux de Provence, Marsylię, Cassis, Cannes, St. Tropez, Księstwo Monaco z przepięknym Oceanarium oraz Przełom Verdon i na długo wyjazd zostanie w ich pamięci.
Dziękujemy za transport na lotnisko Miłoszowi Pietrasowi, Adamowi Piechockiemu oraz Opelwynajem.pl.

Trener UKS Delfinek Chodzież Bartosz Smaruj

POLEĆ ZNAJOMYM
NA FACEBOOKU
PDF
DRUKUJ
POWRÓT
ZGŁOŚ
NIEŚCISŁOŚĆ
grafika
grafika
grafika
grafika
grafika
grafika
grafika
grafika
grafika
grafika
grafika
grafika
grafika
grafika
grafika
grafika