DSC_8211.JPG
Wyszukaj w portalu
projekty.jpg
konkurs.jpg
smieci.png
dzialki.png
mlodociani.png
odo.jpg
godziny.jpg
rm.png
rdpp.png
chodzieska_kadrta.jpg
karta.jpg
oferty_pracy.jpg
INWESTUJ.jpg
logo_senior_wigor_1.png
500plus.jpg
konsult.jpg
baner_zagosp.png
KARTA_SAM.png
ANKIETA.jpg
MPDSON.png
baner- mikroporady.jpg
rejestr_inst_baner.jpg
Rozlicz PIT w Chodzieżyw Chodzieży
Przekaż 1% w Chodzieżyw Chodzieży
Darmowy Program PIT dostarcza firma PITax.pl Łatwe podatki
pila.jpg
kl.jpg
1_PROC_min.jpg
poziom.gif
noclegi.gif
gastronomia.gif
kino.jpg
mzk.png
formul.png
chodzieski_275.jpg
E-Urzad
bip.jpg bom.jpg ep.jpg ue1.jpg
wybory.jpg
Aktualności - Miasto
Zajęcia rozwojowe w każdym wieku przyczyną dobrego zdrowia
Wprowadzono:14.03.2019 | chodziez3
Liczba wyświetleń:322
PDF
DRUKUJ
POWRÓT
grafika

 


W Miejskim Ośrodku Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Chodzieży oprócz grup wsparcia AA i Al-anon, które za zadanie mają rozwój osobisty, spotykają się najmłodsi w Świetlicy socjoterapeutycznej oraz seniorzy w siedzibie MORPA.


Dzieci w Świetlicy, po nauce, mają możliwość budowania dobrych relacji i wspólnej zabawy z rówieśnikami, wpływa to bardzo korzystnie na rozwój indywidualny oraz społeczny. W ostatnim czasie było wiele okazji do budowania prawidłowych postaw. Podopieczni uczyli się okazywania sobie sympatii obchodząc wspólnie Walentynki. W Tłusty Czwartek odbyło się spotkanie, w którym uczestniczyli także rodzice dzieci, a Dzień Kobiet był świętem, na przykładzie którego chłopcy uczyli się okazywania szacunku swoim koleżankom.  Poza świętami wychowankowie Świetlicy korzystali z zajęć grupowych i zabaw rozwojowych, w ramach których przygotowywali konstrukcje z klocków.

MORPA organizuje również spotkania dla seniorek, po to, by zapobiec złym skutkom wynikającym z poczucia osamotnienia. Celem spotkań jest zaangażowanie pań w wieku emerytalnym w różne, czasem bardzo proste, przedsięwzięcia np. wspólny śpiew. Zajęcia rozwojowe proponowane i przygotowywane przez MORPA w Chodzieży służą budowaniu więzi społecznych, integracji i rozwojowi osobistemu podopiecznych ośrodka.

- Wszystkie te założenia składają się na zdrowy styl życia i rozwoju osobistego co jest priorytetem działań MORPA bowiem każdego człowieka młodego czy starszego można ukierunkować na spełnione szczęśliwe życie bez używek - dodaje Romana Otto, kierownik MORPA.

POLEĆ ZNAJOMYM
NA FACEBOOKU
PDF
DRUKUJ
POWRÓT
ZGŁOŚ
NIEŚCISŁOŚĆ
grafika
grafika
grafika
grafika
grafika
grafika
grafika
grafika
grafika
grafika
grafika
grafika
grafika
grafika
grafika
grafika