noc.jpg
Wyszukaj w portalu
projekty.jpg
konkurs.jpg
smieci.png
dzialki.png
mlodociani.png
odo.jpg
godziny.jpg
rm.png
rdpp.png
chodzieska_kadrta.jpg
karta.jpg
oferty_pracy.jpg
INWESTUJ.jpg
logo_senior_wigor_1.png
500plus.jpg
konsult.jpg
baner_zagosp.png
KARTA_SAM.png
ANKIETA.jpg
MPDSON.png
baner- mikroporady.jpg
rejestr_inst_baner.jpg
Rozlicz PIT w Chodzieżyw Chodzieży
Przekaż 1% w Chodzieżyw Chodzieży
Darmowy Program PIT dostarcza firma PITax.pl Łatwe podatki
pila.jpg
kl.jpg
1_PROC_min.jpg
poziom.gif
noclegi.gif
gastronomia.gif
kino.jpg
mzk.png
formul.png
chodzieski_275.jpg
E-Urzad
bip.jpg bom.jpg ep.jpg ue1.jpg
wybory.jpg
Aktualności - Miasto
Zawodnicy Delfinka na Pucharze Świata w Tajlandii
Wprowadzono:03.10.2018 | chodziez3
Liczba wyświetleń:607
PDF
DRUKUJ
POWRÓT
grafika
W dniach od 21 do 24 września br. w Phuket w Tajlandii zorganizowany został przez ATUS Finał Pucharu Świata w Pływaniu w Płetwach, w którym udział wzięło ponad 300 zawodników z 58 klubów z 19 krajów świata. W najważniejszych klubowych zmaganiach na świecie Chodzież reprezentowało 7 zawodników z UKS Delfinek, którzy przed finałem jako klub sklasyfikowani byli na IX pozycji w klasyfikacji klubów i regionów i przylecieli po raz pierwszy w karierze do Azji walczyć o jeszcze lepsza lokatę.


Po krótkiej aklimatyzacji w piątek przystąpiliśmy do treningu, a w sobotę w pierwszym dniu zmagań rozpoczął się I blok od konkurencji 50  pod wodą, w której niezłe starty odnotowali: Filip Nowak - 9 miejsce wśród seniorów, Sylwana Piechocka VI miejsce wśród juniorek, jednak dopiero w głównym swoim starcie na dystansie 50 m bi-fins (BF) juniorek  Marta Humerczyk wywalczyła brązowy medal i stanęła na podium, Sylwana Piechocka na tym samym dystansie zajęła 6 miejsce podobnie jak na 100 m BF. Julia Małachowska zajęła 7 lokatę na 50 m po powierzchni, a jej siostra Kinga walcząc z bólem brzucha zajęła miejsca 10 i 14, a w koronnej konkurencji na 50 m po powierzchni w drugim dniu zawodów niestety nie była już w stanie wystartować. Chodzież reprezentowały także: Julia Nowak i Natalia Bartczak, które także zajmowały miejsca w pierwszej dziesiątce wśród juniorek.
Na zakończenie pucharowych zmagań rozegrana została sztafeta 4x100 m po powierzchni w której to z przyzwoitym czasem VI miejsce zajęły nasze seniorki w składzie: Sylwana Piechocka, Julia Nowak, Natalia Bartczak i Julia Małachowska – niestety w sztafecie ze względów zdrowotnych nie mogła wziąć udziału nasza tegoroczna finalistka mistrzostw świata z Belgradu Kinga Małachowska.
W klasyfikacji generalnej klubów i regionów w Pucharze Świata w roku 2018 chodzieski Delfinek sklasyfikowany został z dorobkiem 1612 pkt. na VI pozycji na 169 uczestniczących klubów, a w klasyfikacji generalnej dziewcząt nasze juniorki zostały najlepszą drużyną świata z dorobkiem 880 punktów. Powyższe wyniki potwierdzają, że warto inwestować środki w naszą młodzież i z optymizmem patrzeć w przyszłość polskiego pływania w płetwach.
Wyniki te nie byłyby możliwe do zrealizowania gdyby nie wsparcie Urzędu Miejskiego w Chodzieży z Burmistrzem Jackiem Gurszem na czele oraz firm i instytucji takich jak: KEPKA GROUP Centrum Ceramiki i Technologii Pana Dariusza Kępki z Budzynia, Firma Jenox Akumulatory S.A., Zakład Wydobywania i Uszlachetniania Kruszywa w Walkowicach Pani Danuty Wiśniewskiej, Bank Spółdzielczy w Chodzieży, Miejskie Wodociągi i Kanalizacja w Chodzieży. Dziękujemy także Panu Adamowi Piechockiemu za transport na lotnisko do Warszawy.
Mamy nadzieję, że kolejna odsłona Pucharu Świata w przyszłym roku będzie dla naszych zawodników jeszcze bardziej ekscytująca, a przede wszystkim przyniesie realizacje założonych celów w postaci osiąganych wyników, aby tak też się stało apelujemy do regionalnych firm o wsparcie uzdolnionej młodzieży, która nie zawsze jest w stanie sprostać wymaganiom uprawiania sportu na tak wysokim poziomie, a do Władz Naszego Miasta o rozbudowę naszej pływalni, aby rozwój ten mógł dalej następować.

Trener UKS Delfinek Chodzież Bartosz Smaruj

POLEĆ ZNAJOMYM
NA FACEBOOKU
PDF
DRUKUJ
POWRÓT
ZGŁOŚ
NIEŚCISŁOŚĆ
grafika
grafika
grafika
grafika
grafika
grafika
grafika
grafika
grafika
grafika
grafika
grafika
grafika
grafika
grafika
grafika