003.jpg
Wyszukaj w portalu
projekty.jpg
konkurs.jpg
smieci.png
dzialki.png
mlodociani.png
odo.jpg
godziny.jpg
rm.png
latarnicy.jpg
chodzieska_kadrta.jpg
karta.jpg
oferty_pracy.jpg
INWESTUJ.jpg
logo_senior_wigor_1.png
500plus.jpg
konsult.jpg
baner_zagosp.png
KARTA_SAM.png
ANKIETA.jpg
MPDSON.png
baner- mikroporady.jpg
rejestr_inst_baner.jpg
Rozlicz PIT w Chodzieżyw Chodzieży
Przekaż 1% w Chodzieżyw Chodzieży
Darmowy Program PIT dostarcza firma PITax.pl Łatwe podatki
pila.jpg
kl.jpg
1_PROC_min.jpg
poziom.gif
noclegi.gif
gastronomia.gif
kino.jpg
mzk.png
formul.png
chodzieski_275.jpg
E-Urzad
bip.jpg bom.jpg ep.jpg ue1.jpg
wybory.jpg
Aktualności - Miasto
Gra miejska na stulecie Powstania Wielkopolskiego
Wprowadzono:11.07.2018 | chodziez3
Liczba wyświetleń:901
PDF
DRUKUJ
POWRÓT
grafika

Gmina Miejska w Chodzieży, w ramach obchodów 100-lecia Powstania Wielkopolskiego, dofinansowała trzecią edycję gry miejskiej organizowaną przez Towarzystwo Miłośników Ziemi Chodzieskiej.

Gra zatytułowana „Śladami trzech powstańców” odbyła się w sobotę, 7 lipca. Całość już po raz trzeci zorganizował Zespół Młodzieżowy Towarzystwa Miłośników Ziemi Chodzieskiej. W skład grupy odpowiedzialnej za grę wchodziło 21 osób w wieku 14-17 lat, którzy zaplanowali i przygotowali, i przeprowadzili grę jako projekt w oparciu o założenia programu „Równać Szanse”. Wsparli ich członkowie TMZCh oraz 22 firmy i instytucje. Głównym partnerem były Miejskie Wodociągi i Kanalizacja Sp. z o.o., na których obiekcie młodzież z TMZCh wykonała w ubiegłym roku mural poświęcony pamięci Powstania Wielkopolskiego. Patronat nad grą objął Burmistrz Miasta Chodzieży Jacek Gursz. Gmina Miejska dofinansowała zakup nagród. Dużego wsparcia udzielił także Europol Meble. Pub Nowa Czarka ufundował część nagród głównych – zaproszeń do restauracji. 

W związku z tym, że gra była elementem obchodów 100. rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego, tematem przewodnim było właśnie powstanie i to wokół niego koncentrowała się większość zadań, choć nie wszystkie. Oprócz stałych punktów zlokalizowanych w różnych zakątkach miasta na uczestników czekały dwa lotne patrole powstańców (ubranych w mundury z epoki, uzbrojonych w karabiny - w ich roli strażacy z OSP) z dodatkowymi zadaniami.

Finał gry miał miejsce na terenie Stacji Uzdatniania Wody przy ul. Podgórnej pod powstańczym muralem. Tam na wszystkich czekała nie lada atrakcja - replika samochodu pancernego Ehrhardt M17, jaki zdobyli polscy powstańcy pod Budzyniem. Replika powstała pod kierownictwem Stanisława Ornocha, również obecnego w czasie gry. Dzięki jego uprzejmości nie tylko przyjechał do Chodzieży jako eksponat, ale również dał pokaz siły ognia, strzelając serią z jednego z karabinów maszynowych. Każdy z uczestników gry mógł też własnoręcznie wybić okolicznościową monetę. Na wszystkich czekał grill i serwowana z saturatora kranówka prosto z sieci wodociągowej. Emocji i dobrej zabawy nie brakowało.

W grze wzięło udział ponad 130 uczestników z 21 drużyn. W klasyfikacji końcowej III miejsce zajęły Wrzeszczące susły, II Maćko, a zwycięzcami tegorocznej edycji została drużyna Wojownicze Żółwie Ninja.

Organizatorzy dziękują za wsparcie następującym podmiotom i osobom: Bank BGŻ BNP Paribas, Bank Spółdzielczy w Chodzieży, Burmistrz Miasta Chodzieży i Gmina Miejska w Chodzieży, Cech Rzemiosł Różnych w Chodzieży, Centrum Aktywności Seniora WIGOR, Chodzieski Dom Kultury, Chodzieski Klub Gospodarczy,

EUROPOL MEBLE POLSKA Sp. z o. o. sp. k. ,Fundacja Ukryte Marzenia, Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Chodzieży, Miejska Biblioteka Publiczna im. S. Michalskiego w Chodzieży , Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Chodzieży,

Ochotnicza Straż Pożarna w Chodzieży, Piekarnia SaiSa, PUB Nowa Czarka, Stanisław Ornoch, Starostwo Powiatowe w Chodzieży, Styromap Sp. z o. o. sp. k. , Szpital Powiatowy im. Prof. Romana Drewsa w Chodzieży, Towarzystwo Pamięci Powstania Wielkopolskiego,Urząd Gminy Chodzież oraz Związek Harcerstwa Polskiego Hufiec Chodzież.

 

POLEĆ ZNAJOMYM
NA FACEBOOKU
PDF
DRUKUJ
POWRÓT
ZGŁOŚ
NIEŚCISŁOŚĆ
grafika
grafika
grafika
grafika
grafika
grafika
grafika
grafika
grafika
grafika
grafika
grafika
grafika
grafika
grafika
grafika