noc.jpg
Wyszukaj w portalu
projekty.jpg
konkurs.jpg
smieci.png
dzialki.png
mlodociani.png
odo.jpg
godziny.jpg
rm.png
baner.png
chodzieska_kadrta.jpg
karta.jpg
oferty_pracy.jpg
INWESTUJ.jpg
logo_senior_wigor_1.png
500plus.jpg
konsult.jpg
baner_zagosp.png
KARTA_SAM.png
ANKIETA.jpg
MPDSON.png
baner- mikroporady.jpg
rejestr_inst_baner.jpg
Rozlicz PIT w Chodzieżyw Chodzieży
Przekaż 1% w Chodzieżyw Chodzieży
Darmowy Program PIT dostarcza firma PITax.pl Łatwe podatki
pila.jpg
kl.jpg
1_PROC_min.jpg
poziom.gif
noclegi.gif
gastronomia.gif
kino.jpg
mzk.png
formul.png
chodzieski_275.jpg
E-Urzad
bip.jpg bom.jpg ep.jpg ue1.jpg
wybory.jpg
Aktualności - Miasto
Wygrana UKS DELFINEK SP1 CHODZIEŻ w II rundzie Pucharu Polski w Pływaniu w Płetwach w Kościerzynie.
Wprowadzono:17.04.2018 | chodziez3
Liczba wyświetleń:1096
PDF
DRUKUJ
POWRÓT
grafika

W dniach 7 i 8 kwietnia 2018 roku zawodnicy z UKS Delfinek SP1 Chodzież wzięli udział w II rundzie Klubowego Pucharu Polski w Pływaniu w Płetwach, która odbyła się w Kościerzynie. Młodzi pływacy spisali się znakomicie, zdobywając 73 medale w tym: 25 złotych, 30 srebrnych i 18 brązowych.


Jako pierwszą rozegrano konkurencję na dystansie 25 m pod wodą. W kategorii E dziewcząt Natalia Gembiak zajęła drugie miejsce, a Olga Strzępka trzecie. Wśród dziewcząt kategorii D Ania Sałata zdobyła brązowy medal. Na 50 m pod wodą Sylwana Piechocka przypłynęła jako 2. w kategorii B dziewcząt, Natalia Bartczak zajęła 3. miejsce, a seniorki Kinga i Julia Małachowskie zdobyły odpowiednio 1. i 2. miejsce. W kategorii C chłopców Oliwier Jesiołowski stanął na najwyższym stopniu podium, Filip Nowak był 1. w kategorii A.
Na dystansie 50 bi-fins dziewcząt Olga Strzępka zdobyła srebrny medal w kategorii E, Maria Janka była 3. w kategorii D, podobnie jak Inez Jesiołowska w kategorii C, natomiast w kategorii B całe podium należało do Delfinka- Marta Humerczyk była 1. , Sylwana Piechocka 2. , a Julia Nowak 3. Wśród seniorek Julia Małachowska zdobyła srebrny medal. Marcin Humerczyk zajął 2. miejsce na tym dystansie wśród chłopców kategorii E, a Filip Nowak 2. miejsce w kategorii seniorów.
W konkurencji 200 m po powierzchni Inez Jesiołowska zdobyła złoty medal, podobnie jak Radosław Grabowski w kategorii D chłopców.
Na dystansie 100 m pod wodą Kamil Pietras zajął pierwszą lokatę.
Natalia Gembiak w konkurencji 400 m bi-fins kategorii E dziewcząt stanęła na najwyższym stopniu podium, natomiast Julia Nowak była 2. Wśród chłopców kategorii B na dystansie 400 m bi-fins Adam Sałata zdobył brązowy medal, podobnie Oliwier Jesiołowski w kategorii C, a Radosław Grabowski w kategorii D był 2.
Złoty medal na dystansie 800 m po powierzchni w kategorii D dziewcząt zdobyła Anna Sałata, natomiast w kategorii C Weronika Wolniewicz zajęła 1. miejsce, a Maria Dreger 3. W kategorii D chłopców w tej konkurencji Kamil Pietras przypłynął 1., a Jan Białkowski 2.
Olga Strzępka i Natalia Gembiak, startując na dystansie 100 m bi-fins w kategorii E dziewcząt, zajęły odpowiednio 1. i 2. miejsce, w kategorii D Anna Serafin była 2. , w kategorii C Laura Skóra zajęła 3. miejsce, a wśród juniorek kategorii B Sylwana Piechocka zdobyła złoty medal, Marta Humerczyk- srebrny, Maja Czarnolewska- brązowy. Wśród chłopców na dystansie 100 m bi-fins srebrne medale zdobyli: w kategorii E- Marcin Humerczyk, w kategorii D- Radosław Grabowski, w kategorii C- Oskar Kasprowicz; w kategorii B Adam Sałata zajął 3. miejsce.
Anna Sałata zdobyła srebro w wyścigu juniorek kategorii D na 50 m po powierzchni, Inez Jesiołowska była 1. w kategorii C, w kategorii B Natalia Bartczak była 2., Sylwana Piechocka – 3., natomiast wśród seniorek na dwóch pierwszych miejscach uplasowały się odpowiednio Kinga i Julia Małachowskie. Krzysztof Jankowski zajął 3. miejsce w najmłodszej kategorii wiekowej chłopców na dystansie 50 m po powierzchni, Oliwier Jesiołowski w kategorii C był 1. , podobnie jak Filip Nowak w kategorii A.
W konkurencji 400 m po powierzchni srebrny medal wśród dziewcząt kategorii D zdobyła Anna Sałata, a brązowy Maria Janka, w kategorii C Weronika Wolniewicz uplasowała się na 1. miejscu, a Julia Nowak na 2. pozycji w kategorii B. Kamil Pietras zajął na tym dystansie 1. miejsce wśród chłopców kategorii D.
W wyścigu na 200 m bi-fins 1. i 2. miejsce w kategorii E dziewcząt zajęły odpowiednio Natalia Gembiak i Olga Strzępka, 3. w kategorii C była Laura Skóra, w kategorii B Julia Nowak zajęła 2. lokatę, a Marta Humerczyk 3. Oskar Kasprowicz zdobył srebrny medal w kategorii C chłopców.
Na dystansie 100 m po powierzchni Natalia Bartczak zdobyła medal brązowy w kategorii B dziewcząt, zaś Kinga Małachowska była 1. wśród seniorek. Radosław Grabowski przypłynął 1. w kategorii D chłopców, a Kamil Pietras był 2. W kategorii C Oliwier Jesiołowski również zajął 2. miejsce.
W wyścigu na dystansie 4x50 m po powierzchni złoto zdobyła sztafeta juniorek w składzie: Anna Sałata, Olga Strzępka, Maria Janka, Natalia Gembiak. Sztafeta juniorów w składzie: Radosław Grabowski, Marcin Humerczyk, Kamil Pietras, Krzysztof Jankowski, dwukrotnie zajęła 2. miejsce: w wyścigu 4x50 m po powierzchni oraz 4x50 m bi-fins. Na dystansie 4x100 m po powierzchni w kategorii kobiet sztafeta w składzie: Kinga Małachowska, Natalia Bartczak, Julia Nowak, Julia Małachowska, zajęła najwyższą lokatę, natomiast Filip Nowak, Oskar Kasprowicz, Oliwier Jesiołowski i Adam Sałata zdobyli srebrny medal w wyścigu sztafet męskich 4x100 m po powierzchni w kategorii open. Złoty medal na dystansie 4x100 m bi-fins w kategorii open zdobyła sztafeta damska w składzie: Sylwana Piechocka, Julia Nowak, Julia Małachowska, Kinga Małachowska.
Nasi zawodnicy stawali na podium, zdobywając czołowe miejsca także w klasyfikacji generalnej. W kategorii seniorek Kinga Małachowska zajęła 2. miejsce, a Filip Nowak był 3. wśród seniorów, Julii Nowak przypadło 3. miejsce w kategorii B dziewcząt, Adam Sałata zajął 3. miejsce w kategorii B chłopców, Inez Jesiołowska była 2. wśród dziewcząt kategorii C, a Oskar Kasprowicz 3. wśród chłopców kategorii C, Anna Sałata zajęła 3. miejsce w kategorii D dziewcząt, natomiast Radosław Grabowski był 3. w kategorii D chłopców, w kategorii E dziewcząt Natalia Gembiak uplasowała się na 2. miejscu, a Olga Strzępka na 3. W klasyfikacji drużynowej chodzieski klub zajął 1. miejsce przed OSN Amfiprion Olecko oraz Laguną 24 Toruń.
Serdeczne podziękowania należą się Pani Pietras i Panu Łukaszczykowi za podarowane łakocie i owoce dla wszystkich zawodników, a także Grzegorzowi Strzępce za pyszne spaghetti.
                                        Joanna Sałata

POLEĆ ZNAJOMYM
NA FACEBOOKU
PDF
DRUKUJ
POWRÓT
ZGŁOŚ
NIEŚCISŁOŚĆ
grafika
grafika
grafika
grafika
grafika
grafika
grafika
grafika
grafika
grafika
grafika
grafika
grafika
grafika
grafika
grafika