DSC_8211.JPG
Wyszukaj w portalu
projekty.jpg
konkurs.jpg
smieci.png
dzialki.png
mlodociani.png
odo.jpg
godziny.jpg
rm.png
latarnicy.jpg
chodzieska_kadrta.jpg
karta.jpg
oferty_pracy.jpg
INWESTUJ.jpg
logo_senior_wigor_1.png
500plus.jpg
konsult.jpg
baner_zagosp.png
KARTA_SAM.png
ANKIETA.jpg
MPDSON.png
baner- mikroporady.jpg
rejestr_inst_baner.jpg
Rozlicz PIT w Chodzieżyw Chodzieży
Przekaż 1% w Chodzieżyw Chodzieży
Darmowy Program PIT dostarcza firma PITax.pl Łatwe podatki
pila.jpg
kl.jpg
1_PROC_min.jpg
poziom.gif
noclegi.gif
gastronomia.gif
kino.jpg
mzk.png
formul.png
chodzieski_275.jpg
E-Urzad
bip.jpg bom.jpg ep.jpg ue1.jpg
wybory.jpg
Aktualności - Miasto
1% coraz popularniejszy
Wprowadzono:01.02.2018 | chodziez3
Liczba wyświetleń:1009
PDF
DRUKUJ
POWRÓT

 


Krajowa Administracja Skarbowa informuje, że rozpoczyna się czas rozliczeń z fiskusem. W tym roku po raz 15-sty będziemy mogli zdecydować o tym, na jaki cel zostanie przekazany 1% naszego podatku. Wypełniając PIT za 2017 rok do wyboru będziemy mieć aż 8876 organizacji pożytku publicznego.


Z roku na rok coraz więcej osób decyduje się na przekazanie części swojego podatku na konkretny, wybrany przez siebie cel. W rozliczeniu za 2016 rok chęć przekazania 1% zadeklarowało 13,6 mln podatników. To połowa wszystkich podatników i równocześnie 60% tych, którzy mogą skorzystać z rozwiązania. Łącznie na konta organizacji pożytku publicznego w ubiegłym roku trafiło z tego tytułu 660,2 mln zł.
Wielkopolanie pod względem hojności w przekazywaniu 1% podatku plasują się na 3 miejscu w skali całego kraju. Wyprzedzają nas jedynie województwa: mazowieckie i śląskie. W ubiegłorocznej akcji rozliczeń mieszkańcy naszego województwa przekazali na rzecz OPP niemal 61,5 mln zł (czyli prawie 10% wszystkich przekazanych środków).
Z roku na rok coraz więcej osób korzysta z możliwości wskazania w zeznaniu rocznym konkretnej organizacji pożytku publicznego. Pomimo tego pula środków do rozdysponowania nadal nie jest w pełni wykorzystana.
Przekazane przez podatników kwoty stanowią jedynie 0,76% należnego podatku dochodowego. Pozostałe 0,24% podatku – czyli, przekładając na kwoty – ponad 200 mln zł – które potencjalnie mogłoby zasilić OPP, wraca do budżetu.
Dla seniorów ułatwieniem w dzieleniu się 1% jest oświadczenie PIT-OP, funkcjonujące już od ubiegłego roku. Jest to prosty formularz, dedykowany emerytom i rencistom, którzy otrzymali PIT-40A i nie mają obowiązku rozliczenia się z fiskusem w zeznaniu podatkowym. Do niedawna, aby przekazać swój 1% podatku, musieli oni wypełnić w całości zeznanie podatkowe. W oświadczeniu PIT-OP wskazują jedynie numer KRS wybranej organizacji pożytku publicznego – resztą zajmuje się już urząd skarbowy.

POLEĆ ZNAJOMYM
NA FACEBOOKU
PDF
DRUKUJ
POWRÓT
ZGŁOŚ
NIEŚCISŁOŚĆ
grafika
grafika
grafika
grafika
grafika
grafika
grafika
grafika
grafika
grafika
grafika
grafika
grafika
grafika
grafika
grafika