DSC_8211.JPG
Wyszukaj w portalu

projekty.jpg
konkurs.jpg
smieci.png
dzialki.png
mlodociani.png
odo.jpg
godziny.jpg
mapowy.jpg
latarnicy.jpg
chodzieska_kadrta.jpg
karta.jpg
oferty_pracy.jpg
logo.png
logo_senior_wigor_1.png
500plus.jpg
konsult.jpg
baner_zagosp.png
KARTA_SAM.png
ANKIETA.jpg
MPDSON.png
baner- mikroporady.jpg
rejestr_inst_baner.jpg
Rozlicz PIT w Chodzieżyw Chodzieży
Przekaż 1% w Chodzieżyw Chodzieży
Darmowy Program PIT dostarcza firma PITax.pl Łatwe podatki
pila.jpg
kl.jpg
poziom.gif
noclegi.gif
gastronomia.gif
kino.jpg
mzk.png
formul.png
chodzieski_275.jpg
E-Urzad
bip.jpg bom.jpg ep.jpg ue1.jpg
wybory.jpg
Aktualności - Miasto
Finał konkursu recytatorskiego w SP3
Wprowadzono:10.01.2018 | chodziez3
Liczba wyświetleń:993
PDF
DRUKUJ
POWRÓT
grafika


We wtorek 9 stycznia odbył się finał konkursu recytatorskiego o tematyce patriotycznej, pt. „ 1918 – 2018 sto lat NIEPODLEGŁEJ”. Celem konkursu było wspieranie i nauka poprawnej polszczyzny wśród uczniów klas 1-3, konkurs odbył się w ramach obchodów setnej rocznicy Powstania Wielkopolskiego


Jury w składzie  Hann Lohr – dyrektor szkoły, Mirosława Stube – nauczyciel j. polskiego, Joanna Winiecka- nauczyciel j. polskiego oraz gość specjalny -  filolog, polonistka, poetka, autorka wielu publikacji, artykułów i recenzji w prasie ogólnopolskiej – Zofia Grabowska –Andrijew.
Po tym powitaniu zaproszono uczniów do prezentacji przygotowanych wierszy w kolejności losowej, o czym decydował przyporządkowany numerek wylosowany przez kolejnych członków Jury. Uczniowie prezentowali wiersze dbając  o opanowanie pamięciowe tekstów, ale także o piękną interpretację oraz ogólne wrażenie artystyczne. Wszyscy obecni słuchali w dużym skupieniu i z uwagą występów małych artystów. Jury nie miało łatwego wyboru, jednak po naradzie i zgodnie z regulaminem spośród dziewięciu zaprezentowanych wierszy wyróżniło trzy – przyznając tym samym ich wykonawcom nagrodę w postaci występu podczas uroczystej gali z okazji obchodów ROKU NIEPODLEGŁEJ. Wśród tych wykonawców znalazły się: Maja Krzyżaniak z Aleksandrą Dygułą, Wiktoria Bogusławska oraz Zofia Bajerska.
- Wszyscy finaliści otrzymali nagrody książkowe oraz symboliczne- patriotyczne kokardy narodowe przekazane przez Samorząd Miasta Chodzieży. Warto dodać, iż wszyscy zgromadzeni na konkursie mieli okazję wysłuchać uzasadnienie oceny Jury oraz przy tej okazji cenne wskazówki i podpowiedzi wygłoszone przez naszego Gościa – Panią Zofię Grabowską –Andrijew, która zaprosiła uczniów na warsztaty z poezji, które osobiście poprowadzi dla chętnych przed uroczystą galą. Serdecznie dziękujemy komisji za pracę i obecność podczas konkursu, Samorządowi Miasta za przekazane nagrody książkowe i kokardy. Uczniom natomiast oraz ich rodzicom gratulujemy włożonego wysiłku i pięknego efektu, jakim był dzisiaj wysoki poziom prezentowanych wierszy. Cieszy nas niezmiernie fakt, iż takie talenty mamy w naszej szkole, co z pewnością rokuje wiele sukcesów i pięknych wystąpień w kolejnych latach – podsumowują organizatorki konkursu - Małgorzata Jeśko-Doręgowska i Justyna Wiśniewska.

POLEĆ ZNAJOMYM
NA FACEBOOKU
PDF
DRUKUJ
POWRÓT
ZGŁOŚ
NIEŚCISŁOŚĆ
grafika
grafika
grafika
grafika
grafika
grafika
grafika
grafika
grafika
grafika
grafika
grafika
grafika
grafika
grafika
grafika