003.jpg
Wyszukaj w portalu

projekty.jpg
konkurs.jpg
smieci.png
dzialki.png
mlodociani.png
odo.jpg
godziny.jpg
mapowy.jpg
latarnicy.jpg
chodzieska_kadrta.jpg
karta.jpg
oferty_pracy.jpg
logo.png
logo_senior_wigor_1.png
500plus.jpg
konsult.jpg
baner_zagosp.png
KARTA_SAM.png
ANKIETA.jpg
MPDSON.png
baner- mikroporady.jpg
rejestr_inst_baner.jpg
Rozlicz PIT w Chodzieżyw Chodzieży
Przekaż 1% w Chodzieżyw Chodzieży
Darmowy Program PIT dostarcza firma PITax.pl Łatwe podatki
pila.jpg
kl.jpg
poziom.gif
noclegi.gif
gastronomia.gif
kino.jpg
mzk.png
formul.png
chodzieski_275.jpg
E-Urzad
bip.jpg bom.jpg ep.jpg ue1.jpg
wybory.jpg
Aktualności - Miasto
W podróży dookoła świata
Wprowadzono:12.12.2017 | chodziez3
Liczba wyświetleń:746
PDF
DRUKUJ
POWRÓT
grafika

 


W piątek 8 grudnia dzieci z grupy „Biedronki” z Niepublicznego Przedszkola nr 3 „Wesoły Smyk”  realizując cykl „Poznajemy zawody” gościły w swojej sali tatę Wojtka, który opowiedział o swoim zawodzie i pasji jednocześnie.

Pan Rafał od wielu lat pływa na statkach, na których jest pierwszym oficerem i nawigatorem. Dzieci słuchając gościa i oglądając przygotowaną przez niego prezentację poznawały różne rodzaje statków, miejsce pracy nawigatora i informacje dotyczące tego, jak ważna jest jego praca. Dowiedziały się wiele na temat podróży statkami, wzbogaciły słownictwo, poznały wady i zalety pracy marynarza. Mapa świata z zaznaczonymi miejscami podróży pozwoliła dzieciom wyobrazić sobie jaki ogromny jest świat. Z kolei piękne zdjęcia wykonane na sześciu kontynentach, do których wielokrotnie dotarł gość wprowadziły dzieci w zachwyt. Wśród najczęściej wspominanych przez dzieci zdjęć były zdjęcia domów w Japonii i w Chinach, zdjęcia z Afryki i oczywiście zdjęcia zorzy polarnej, gór lodowych oraz białych niedźwiedzi.
-  Na zakończenie spotkania gość zaprosił dzieci do zabawy plastycznej. Zadaniem dzieci było wykonanie bandery i umocowanie jej na stateczkach wykonanych przez gościa dla każdego dziecka. To wspaniałe spotkanie rozbudziło w dzieciach ciekawość i chęć poznawania świata. Być może już za kilkanaście lat, któryś z naszych wychowanków wyruszy w piękną podróż biorąc przykład z naszego gościa. Bardzo dziękujemy rodzicom Wojtka za ogromne zaangażowanie w życie naszego przedszkola - dodaje kadra przedszkola.

POLEĆ ZNAJOMYM
NA FACEBOOKU
PDF
DRUKUJ
POWRÓT
ZGŁOŚ
NIEŚCISŁOŚĆ
grafika
grafika
grafika
grafika
grafika
grafika
grafika
grafika
grafika
grafika
grafika
grafika
grafika
grafika
grafika
grafika