003.jpg
Wyszukaj w portalu

projekty.jpg
konkurs.jpg
smieci.png
dzialki.png
mlodociani.png
odo.jpg
godziny.jpg
mapowy.jpg
latarnicy.jpg
chodzieska_kadrta.jpg
karta.jpg
oferty_pracy.jpg
logo.png
logo_senior_wigor_1.png
500plus.jpg
konsult.jpg
baner_zagosp.png
KARTA_SAM.png
ANKIETA.jpg
MPDSON.png
baner- mikroporady.jpg
rejestr_inst_baner.jpg
Rozlicz PIT w Chodzieżyw Chodzieży
Przekaż 1% w Chodzieżyw Chodzieży
Darmowy Program PIT dostarcza firma PITax.pl Łatwe podatki
pila.jpg
kl.jpg
poziom.gif
noclegi.gif
gastronomia.gif
kino.jpg
mzk.png
formul.png
chodzieski_275.jpg
E-Urzad
bip.jpg bom.jpg ep.jpg ue1.jpg
wybory.jpg
Aktualności - Miasto
Doroczne spotkanie pracodawców w Zespole Szkół Hipolita
Wprowadzono:14.11.2017 | chodziez3
Liczba wyświetleń:600
PDF
DRUKUJ
POWRÓT
grafika

 
     
 W poniedziałek, 6 listopada 2017 r. w Zespole Szkół Hipolita w Chodzieży odbyło się doroczne spotkanie pracodawców.


W spotkaniu uczestniczyli zaproszeni goście, a wśród nich ci szczególni:  Julian Hermaszczuk – Starosta Chodzieski, Karol Pufal – Wiceprezes Wielkopolskiej Izby Rzemieślniczej w Poznaniu wraz z pełnomocniczką  Katarzyną Jeleń, Edmund Kaczmarek -Starszy  Cechu Rzemiosł Różnych w Chodzieży, Dariusz Bugajski- Prezes  Zarządu Banku Spółdzielczego w Chodzieży, Marcin Kutnik i Rafał Piosik – przedstawiciele przedsiębiorstwa EUROPOL  MEBLE POLSKA, Lucyna Tokarz i Patryk Szłapka z  firmy LUMAG Budzynia. Obecny był również przedstawiciel Klubu Gospodarczego w Chodzieży Jarosław Trojanowski, a także wielu innych pracodawców z całego powiatu.
   -   Celem spotkania była wymiana doświadczeń i refleksji na temat szkolnictwa zawodowego w naszym powiecie, a w szczególności w naszej szkole. Dlatego też tuż po powitaniu głos zabrali sami uczniowie, którzy kształcą się w klasach patronackich EUROPOLU, LUMAGU i Banku Spółdzielczego. Zaprezentowali, jak przebiega  funkcjonowanie poszczególnych patronatów i jakie konkretne korzyści one przynoszą uczniom. Ich wnioski potwierdzili zabierający głos przedstawiciele partnerskich firm i instytucji - informują organizatorzy spotkania.
 Omówiono zmiany, jakie zaszły w bieżącym roku szkolnym w związku z reformą oświaty, zwracając uwagę na nazwę szkoły, która jest teraz Zespołem Szkół im. Hipolita Cegielskiego w Chodzieży, a  uczniowie klas pierwszych uczący się zawodu uczęszczają do Branżowej Szkoły I stopnia. Sporą część poświęcono dobrym praktykom, a wśród nich projektowi realizowanemu w szkole od lat pod hasłem „Czas zawodowców BIS”, który omówiła  Aurika Wiśniewska z Politechniki Poznańskiej. Z kolei  Edmund Kaczmarek wspomniał o przygotowaniach do spotkania kolędowo-noworoczneg z rzemieślnikami w Wielkopolskiej Izbie Rzemieślniczej w Poznaniu.
- Szkoła Hipolita promuje wartość pracy i wiedzy także podczas Powiatowych Prezentacji Edukacyjnych, które odbyły się 27 października 2017. Blisko 500 gimnazjalistów wraz z nauczycielami odwiedziło naszą szkołę, w której prezentowaliśmy swoją ofertę wraz z pracodawcami biorącymi udział                                        w targach. To oni ufundowali nagrody na loterię fantową, a także słodkie upominki, za co  podziękowała  pracodawcom Dyrektor Zespołu Szkół Lucyna Sworowska. Ona też zachęciła wszystkich do włączenia się w przygotowania jubileuszu 100-lecia szkolnictwa zawodowego w Chodzieży, który obchodzić  będziemy w październiku 2019 r. Dyrektor Szkoły Hipolita poprosiła Starostę Chodzieskiego o objęcie tej uroczystości honorowym patronatem.  Julian Hermaszczuk przyjął zobowiązanie i zaszczyt, po czym dokonał podsumowania spotkania. Mówił o konieczności dalszej współpracy, gratulował szkole bardzo dobrych wyników, a pracodawcom okazał zrozumienie dla ich codziennych wysiłków. Obiecał, że w miarę możliwości będzie dbał o rozwój szkolnictwa zawodowego w powiecie - dodają uczestnicy spotkania.
Spotkanie zakończyła wspólna kawa wraz z ciastem przygotowana przez cukiernię Państwa Piotrowskich.

POLEĆ ZNAJOMYM
NA FACEBOOKU
PDF
DRUKUJ
POWRÓT
ZGŁOŚ
NIEŚCISŁOŚĆ
grafika
grafika
grafika
grafika
grafika
grafika
grafika
grafika
grafika
grafika
grafika
grafika
grafika
grafika
grafika
grafika