DSC_8211.JPG
Wyszukaj w portalu

projekty.jpg
konkurs.jpg
smieci.png
dzialki.png
mlodociani.png
odo.jpg
godziny.jpg
mapowy.jpg
latarnicy.jpg
chodzieska_kadrta.jpg
karta.jpg
oferty_pracy.jpg
logo.png
logo_senior_wigor_1.png
500plus.jpg
konsult.jpg
baner_zagosp.png
KARTA_SAM.png
ANKIETA.jpg
MPDSON.png
baner- mikroporady.jpg
rejestr_inst_baner.jpg
Rozlicz PIT w Chodzieżyw Chodzieży
Przekaż 1% w Chodzieżyw Chodzieży
Darmowy Program PIT dostarcza firma PITax.pl Łatwe podatki
pila.jpg
kl.jpg
poziom.gif
noclegi.gif
gastronomia.gif
kino.jpg
mzk.png
formul.png
chodzieski_275.jpg
E-Urzad
bip.jpg bom.jpg ep.jpg ue1.jpg
wybory.jpg
Aktualności - Miasto
Obchody Narodowego Święta Niepodległości w Chodzieży
Wprowadzono:13.11.2017 | chodziez3
Liczba wyświetleń:570
PDF
DRUKUJ
POWRÓT
grafika

W sobotę 11 listopada br. obchody rozpoczęto mszą świętą w intencji Ojczyzny, odprawioną w kościele pod wezwaniem św. Floriana, po której uczestnicy, przeszli ulicami miasta pod Pomnik Pamięci Poległym i Pomordowanym za Polskę i Wolność.


Podczas uroczystości Burmistrz Miasta Chodzieży Jacek Gursz przypomniał historię odzyskiwania przez Polskę niepodległości, wspomniał też osoby, które odegrały najważniejsze role w drodze do niepodległości. Modlitwę poprowadził proboszcz parafii pw. św. Floriana ks. Ireneusz Szypura, po której nastąpiło tradycyjne odegranie hejnału Chodzieży.


Uroczystości z okazji Święta Niepodległości zgromadziły nie tylko przedstawicieli obecnych władz i przedstawicieli chodzieskich instytucji i stowarzyszeń. Licznie przybyli również mieszkańcy miasta.
Trudno byłoby sobie wyobrazić tę uroczystość bez udziału Orkiestry Dętej Chodzieskiego Domu Kultury. Muzycy towarzyszyli również przemarszowi pod pomnik. W tym roku „Rotę” zaśpiewał wokalista – Łukasz Pietras. Tuż przed uroczystością mieszkańcy otrzymali okolicznościowe karty pocztowe z tekstem „Roty” wydane przez Urząd Miejski oraz biało-czerwone kokardy narodowe.
Na zakończenie obchodów, w specjalnie przygotowanym namiocie, można było poczęstować się ciepłym napojem oraz rogalem świętomarcińskim.

Burmistrz Miasta Chodzieży Jacek Gursz i kombatanci serdecznie dziękują wszystkim osobom, które pomogły w przeprowadzeniu uroczystości organizatorom: proboszczowi chodzieskiej parafii pw. św. Floriana, Związkowi Harcerstwa Polskiego Hufiec w Chodzieży, Chodzieskiemu Domowi Kultury, Związkowi Kombatantów RP i BWP oraz Związkowi Sybiraków, Rozdzielni Gazu w Chodzieży, orkiestrze dętej i pocztom sztandarowym oraz wszystkim uczestnikom za udział w apelu.

Tego dnia samego dnia w Urzędzie Stanu Cywilnego w Chodzieży nastąpiło podsumowanie konkursu patriotycznego pn. "Kartka z kalendarza". Udział w konkursie wzięli uczniowie chodzieskich szkół podstawowych. Dla zwycięskich klas przygotowany został okolicznościowy tort, najpierw jednak  burmistrz Jacek Gursz wręczył dyplomy i podziękował za udział w zabawie, za aktywność i zaangażowanie. Warto dodać, że nagrodą główną w konkursie jest wspólna, obu klas, wycieczka do Poznania.

POLEĆ ZNAJOMYM
NA FACEBOOKU
PDF
DRUKUJ
POWRÓT
ZGŁOŚ
NIEŚCISŁOŚĆ
grafika
grafika
grafika
grafika
grafika
grafika
grafika
grafika
grafika
grafika
grafika
grafika
grafika
grafika
grafika
grafika