city_al.jpg
Wyszukaj w portalu

projekty.jpg
konkurs.jpg
smieci.png
dzialki.png
mlodociani.png
godziny.jpg
mapowy.jpg
latarnicy.jpg
chodzieska_kadrta.jpg
karta.jpg
oferty_pracy.jpg
logo.png
logo_senior_wigor_1.png
500plus.jpg
konsult.jpg
baner_zagosp.png
KARTA_SAM.png
edo.png
MPDSON.png
baner- mikroporady.jpg
rejestr_inst_baner.jpg
Rozlicz PIT w Chodzieżyw Chodzieży
Przekaż 1% w Chodzieżyw Chodzieży
Darmowy Program PIT dostarcza firma PITax.pl Łatwe podatki
poziom.gif
noclegi.gif
gastronomia.gif
kino.jpg
mzk.png
formul.png
chodzieski_275.jpg
E-Urzad
bip.jpg bom.jpg ep.jpg ue1.jpg
wybory.jpg
Aktualności - Miasto
Lekcja z cyklu "Otwarci na siebie"
Wprowadzono:18.05.2017 | chodziez2
Liczba wyświetleń:773
PDF
DRUKUJ
POWRÓT
grafika

Tuż przed feriami zimowymi lepiliśmy gliniane serduszka w Warsztacie Terapii Zajęciowej, z działalnością której zapoznała nas pani kierownik - Małgorzata Staszewska. Nasza wizyta była jedną z inicjatyw klasowego projektu „Otwarci na siebie" w ramach którego - dzięki uprzejmości pani Danuty Drzewieckiej-Piechowiak - uczniowie klasy 2b mogli uczestniczyć w zajęciach lepienia z gliny.

Spotkanie było tak twórcze i inspirujące, że za konieczne uznano stworzenie kolejnej okazji do spotkania. Właśnie dzisiaj - tym razem w słoneczny, ciepły poranek - to do nas, do Szkoły Podstawowej nr 3 - zaprosiliśmy uczestników WTZ.
Obie panie - wychowawca klasy, Małgorzata Jeśko-Doręgowska oraz opiekun uczestników warsztatu - pani Danuta Drzewiecka- Piechowiak powitały wszystkich obecnych i zaprosiły ich na wspólne zajęcia.
W pierwszej części spotkania obejrzeliśmy film obrazujący pracę i codzienne życie WTZ. Po tym wymownym materiale „na żywo", kolejno zaprezentowali się nasi goście. Każdy mówił przede wszystkim o swojej pracy, zainteresowaniach i pasjach, których efekty mieliśmy okazję podziwiać. Piękne rysunki, prace szydełkowe i wykonane na drutach, bądź z filcu, gliniane figurki, zredagowane książki czy fantastyczne obrazki na drewnie, to tylko niektóre z niesamowitych dzieł, które obejrzeliśmy dzisiaj z wielkim entuzjazmem i podziwem. Każdy prezentujący otrzymywał od uczniów gromkie brawa oraz symbolicznego tulipana. Twórcy tych wspaniałych dzieł podarowali również klasie swoje prace - zajmą one z pewnością szczególne miejsce, aby stały się inspiracją dla drugoklasistów do podobnego tworzenia.
W drugiej części zajęć zaprosiliśmy natomiast gości na lekcję muzyki. Wspólnie rozmawialiśmy o nutach - ich „domu", nazwach i wartościach. Uczyliśmy się wyklaskiwać rytm i śpiewać gamę. Staraliśmy się wyjaśnić - jak powstaje dźwięk i oczywiście go wydobywaliśmy - „grając" na kieliszkach z wodą oraz na dzwonkach. Na zakończenie lekcji uczniowie podarowali swoim gościom - nuty z nazwami, szablon do próby rysowania nut oraz zeszyty nut z ołówkami. Jak się okazało upominki te sprawiły wielką radość, gdyż lekcja muzyki była czymś nowym dla uczestników WTZ i bardzo im się podobała.
Bardzo się cieszę, że moi drugoklasiści kolejny raz mieli okazję spotkać się z wyjątkowymi osobami, jakimi są uczestnicy WTZ. Myślę, że było to bardzo owocne przedpołudnie i z pewnością w serdecznej atmosferze. Najważniejsze jest jednak to, iż stajemy się na siebie otwarci, potrafimy się wzajemnie inspirować i doceniać swoją pracę, a tym samym akceptować innych.
Bardzo dziękujemy naszym Gościom za te wartościowe doświadczenia i jeszcze raz serdecznie gratulujemy znakomitych talentów i niesamowitej determinacji w osiąganiu celu, a pani Danucie i wszystkim pracującym w WARSZTACIE gratulujemy wspaniałej pracy i tak twórczych efektów.
Małgorzata Jeśko-Doręgowska

POLEĆ ZNAJOMYM
NA FACEBOOKU
PDF
DRUKUJ
POWRÓT
ZGŁOŚ
NIEŚCISŁOŚĆ
grafika
grafika
grafika
grafika
grafika
grafika
grafika
grafika
grafika
grafika
grafika
grafika
grafika
grafika
grafika
grafika