DSC_8211.JPG
Wyszukaj w portalu

projekty.jpg
konkurs.jpg
smieci.png
dzialki.png
mlodociani.png
godziny.jpg
mapowy.jpg
latarnicy.jpg
chodzieska_kadrta.jpg
karta.jpg
oferty_pracy.jpg
logo.png
logo_senior_wigor_1.png
500plus.jpg
konsult.jpg
baner_zagosp.png
KARTA_SAM.png
poziom.gif
noclegi.gif
gastronomia.gif
kino.jpg
mzk.png
formul.png
chodzieski_275.jpg
E-Urzad
bip.jpg bom.jpg ep.jpg ue1.jpg
wybory.jpg
Aktualności - Miasto
Festiwal O!PLA w Chodzieży
Wprowadzono:20.03.2017 | chodziez2
Liczba wyświetleń:129
PDF
DRUKUJ
POWRÓT
grafika

W marcu i kwietniu br. w chodzieskim Kinie Noteć odbywać się będzie OGÓLNOPOLSKI FESTIWAL POLSKIEJ ANIMACJI "O!PLA".


Poszczególne kategorie będą odbywać się w następujących terminach:
22.03.2017 r. - Kategoria studyjna
29.03.2017 r. - Kategoria szkolna
05.04.2017 r. - Kategoria Off&Go
12.04.2017 r. - Kategoria Animowany Wideoklip
19.04.2017 r. - Konkurs Formanimy
26.04.2017 r. - Konkurs poza Polską


Odbywający się od 2013 roku OGÓLNOPOLSKI FESTIWAL POLSKIEJ ANIMACJI "O!PLA" jest przede wszystkim próbą odzyskania kontaktu i (od)budowania relacji pomiędzy polskim widzem, a polską animacją autorską, a także - za sprawą projektów towarzyszących - promocją, w kraju (INWOKACJA O!PLA) i za granicą (O!PLA ACROSS THE BORDERS), jednej z najważniejszych dziedzin polskiej sztuki.
Od samego początku celem O!PLA jest docieranie ze sztuką animacji nie tylko do dużych, ale przede wszystkim, do mniejszych ośrodków w kraju, zaś poprzez projekcje dla widzów w różnym wieku, prelekcje, spotkania z twórcami oraz warsztaty animacji, mieć znaczący charakter edukacyjny.

Szczegółowy repertuar:

KATEGORIA STUDYJNA:
CARGO (2016, 11'08"), Sławomir Mateja (Shuty) i Tomasz Bohniak, Korporacja ha!art
CZARNOKSIĘŻNIK Z KRAINY U.S. (2016, 22'31"), Balbina Bruszewska, WJTeam
DEBIUT (2016, 7'12"), Katarzyna Kijek, Studi Munka - SFP
FIGURY NIEMOŻLIWE I INNE HISTORIE II (2016, 15'), Marta Pajek, Animoon
GYROS DANCE (2016, 14'39"), Piotr Loc Hoang Ngoc, FUMI Studio
KOSMOS (2016, 2'29"), Daria Kopiec, WJTeam
LOCUS (2016, 10'09"), Anita Kwiatkowska-Naqvi, WJTeam
OLBRZYM (2016, 10'41"), Marcin Podolec, FUMI Studio
PIÓRNIKT (2016, 7'43"), Magdalena Pilecka, Studio Munka - SFP
PODWÓRKO (2016, 5'), Grzegorz Wacławek, Animoon
TA NIESFORNA CIELESNOŚĆ (2015, 9'45"), Joanna Wójcik, Serafiński Studio
 
KATEGORIA SZKOLNA:
BANKIET (2016, 3'50"), Julia Orlik, PWSTviT ŁÓDŹ
CIAŁO OBCE (2016, 7'), Marta Magnuska, PWSFTviT ŁÓDŹ
DAGON (2016, 3'01"), Bartosz Dunaj, PJATK WARSZAWA
DROGA (2016, 2'49"), Agnieszka Pogan, ASP KATOWICE
HEL (2015, 5'), Damian Krakowiak, PWSTviT ŁÓDŹ
KWOKA (2016, 2'08"), Bartosz Zarzycki, UAP
PIES SCHROEDINGERA (2016, 8'51"), Natalia Krawczuk, PWSTviT ŁÓDŹ
RED DIAMOND (2016, 9'23"), Adam Żądło, ASP KRAKÓW
SUPER RZECZ (2016, 5'27"), Piotr Kabat, ASP KRAKÓW
ŚLADY ULOTNE (2016, 7'49"), Agnieszka Waszczeniuk, UAP
UCIECZKI (2017, 5'10"), Karina Paciorkowska, PWSFTviT Łódź
WSTAWAĆ! (2016, 7'51"), Jakub Oleg Wojciechowski, UAP
WYJDĘ Z SIEBIE (2016, 4'54"), Karolina Specht, PWSFTviT ŁÓDŹ
ZDROWAŚKA (2015, 5'), Aleksandra Wit, PWSFTviT ŁÓDŹ
 
KATEGORIA OFF&GO!
ALBEDO (2016, 5'52"), Daniel Zagórski
ALEGORIA EKOLOGICZNA CZYLI LEOKADII I ILDEFONSA ŁYP WSTECZ (2016, 6'17"), Tomasz Pawlak
BASZTA MONTALEMBERTA (2016, 4'50"), Marta Wieczorek i Jędrzej Derouiche, MOK Kędzirzyn-Koźle
DINO OR SOMETHING (2016, 7'26"), Magdalena Pilecka
KRZYK (2016, 2'41"), Szymon Ruczyński, w ramach 24. LAF
MIASTO SNU (2016, 7'14"), Justyna Apolinarzak i Marta Ostajewska
MOON LANDING (2016, 8'30"), Maciej Bednarek
OGNIKI (2017, 2'30"), Joanna Jóźwicka
PĘD (2015, 2'41"), Szymon Ruczyński, w ramach 23. LAF
POWIERZCHNIA DO PAMIĘTANIA FRAGMENTU (2016, 4'52"), Paweł Stasiewicz
SHORTSEEING (2017, 8'), Jakub Romanowicz, Kaszalot Studio
SÓWKA IMPREZÓWKA: ROZMOWY PRZY KARCZOWANIU LASU (2017, 2'45"), Mariusz Szulc, DFP
ŚLEDZIOWO CZYLI FENOMEN PODLASKIEJ EGZYSTENCJI (2016, 7'04"), Agnieszka Waszczeniuk
 
KATEGORIA ANIMOWANY WIDEOKLIP:
507 (2016, 4'54"), Aleksandra Kowalczyk | JAAA!
BALTIC SONG (2016, 3'38"), Magdalena Pilecka | TimbreTone
BREAK UP (2017, 4'05"), Joanna Wójcik, Jarek Moździerz | Groove Brotherrs & O.S.T.R.
CIRCUS IN THE SKY (2016, 3'50"), Paulina Wyrt | Audience Killers
CO JEST A CO NIE? (2016, 4'54"), Dariusz st. Felix | Badyle
DESZCZ NA BETONIE (2016, 4'12"), Łukasz Partyka i takie.pany | Taco Hemingway
2 (2016, 2'), Aga Jarząb | Pin Park
FAJNIE (2016, 4'09"), Paweł Miszewski i Bogdan Wrzeciono | Maciej Maleńczuk
JUST GOT PAID (2016, 4'23"), Tomasz Wlaźlak | Gov't Mule
MIKRO TECHNO (2016, 6'11"), Marta Madej i Tomasz Stenzel | Mikrobi.T feat M. Kowalonek
MISTRZOSTWA ŚWIATA (2016, 4'11"), Natalia Karczewska | Jesień
NIGHTJAR (2016, 3'36"), Mateusz Jarmulski |Resina
PATIENCE (2016, 3'41"), Aleksandra Grunholz | We will Fail
PERUN (2016, 3'59"), Łukasz Rusinek | Lelek
POINTING TO A MARVEL (2016, 4'02"), Maciej Bączyk | Lotto
POLA AR (2016, 5'41"), Wojciech Mosiejczuk | Łąki Łan
PONURA TRESURA (2016, 5'09"), Ala nunu Leszynska (UAP) | Projekt „Makabreski"
RECEPTURA (2016, 3'11"), Ola Szmida | Frank Babko
SAINTS (2016, 5'26"), Kamil Wócik | Thermit
SŁOŃCE (2016, 5'11"), Joanna Kucharska | Popsysze
VERY MISSING PIECE (2016, 3'23"), Mateusz Pawluś | w.E
WARSHIP MY WRECK (2015, 4'32"), Kamil Wójcik | Marilyn Manson
ŻONA PIŁKARZA (2016, 3'26"), Maria Strzelecka | Mister D
 
KONKURS FORMANIMY:
DEKONSTRUKCJA OSOBOWOŚCI (2016, 5'51"), Agnieszka Konarska, PWSTviT ŁÓDŹ
Le SoL (2016, 4'07"), Maciej Bączyk
FORSAKEN FOREST (2016, 9'38"), Anna Beata Barańska
letters.EHO (2016, 4'20"), Aga Jarząb
MONUMENT (2016, 2'30"), Marcin Giżycki
ZDARZENIE PLASTYCZNE (2016, 5'11"), Tymon Albrzykowski, FUMI Studio
KONKURS ANIMOWANE FRASZKI:
ALE MI SIĘ DŁUŻY (2016, 1'20"), Judyta Kaźmierczak, ASP ŁÓDŹ
BIOTOP (2016, 00'51"), Jolanta Bańkowska, ASP WARSZAWA
COMFORT ZONE (2016, 1'), Hanna Rybak, UMCS LUBLIN
CZWARTY (2016, 1'30"), Agnieszka Janik, UMCS LUBLIN
EWOLUCJA W NADCZŁOWIEKA (2017, 0'58"), Justyna Pazdan, PWSFTviT ŁÓDŹ
FREEDOM - WOLNOŚĆ (2016, 00'43"), Mikołaj Janiw, PJATK WARSZAWA
FROG (2016, 1'39"), Michał Wójcicki, Uniwersytet Technologiczno-Humanistyczny w Radomiu
KIEŁBASA Z RYBĄ (2016, 1'37"), Michał Sulej, UMCS LUBLIN
NIL (2016, 1'56"), Hanna Smyk, UMCS LUBLIN
5 ETAPÓW ŻALU (2016, 1'13"), Anna Pytlik
POLE ELEKTROMAGNETYCZNE (2016, 1'05"), Anna Pytlik
POZOSTAĆ (2016, 1'), Stanisław Białoskórski
SŁOWA MIĘDZY NAMI (2016, 1'), Katarzyna K. Pieróg, UAP
ŚMIERĆ AUTORA (2017, 1'35"), Mariusz Wirski, MWM ART FILM
3096 (2016, 1'09"), Michalina Musialik, PWSFTviT ŁÓDŹ
WIKING (2015, 1'53"), Wiktor Pietrzak, PJATK WARSZAWA
GAME OVER (2016, 0'48"), Miłosz Wincewicz, PJATK WARSZAWA
 
KONKURS POZA POLSKĄ:
AJDE! (Wielka Brytania 2015, 5'34"), Zuzanna Szyszak, University of Arts London
CZERŃ (Japonia/Polska 2016, 14'), Tomasz Popakul, JAPIK
FONGOPOLIS (Słowacja 2014, 13'), Joanna Kożuch
GORĄCE MAMUŚKI (Szwecja 2016, 12'), Joanna Rytel, Altofilm AB
ONCE UPON A LINE (USA 2016, 07'06"), Alicja Jasina, University of Southern California
PINEAPPLE CALAMARI (Wielka Brytania 2014, 9'20"), Kasia Nalewajka, National Film and Television School London
SEKS DLA OPORNYCH (Kanada, Niemcy, Polska 2015, 12'), Izabela Plucińska, Clay Traces , National Film Board of Canada , Fundacja Las Sztuki
THE CURSE OF THE WERE-RAT (Wielka Brytania 2015, 6'20"), Jan Julian Rospond, Birmingham City University
UMOWA (Wielka Brytania 2015. 4'29"), Ewa Smyk, Central Saint Martins Londyn
UNWANTED DESIRES (Niemcy 2014, 4'), Ola Szmida, Kunsthochschule Fur Medien Koln
ZUPA TRUSKAWKOWA (Belgia 2013, 05'45"), Sylwia Szkiladz, Atelier de production de la Cambre

 

 

POLEĆ ZNAJOMYM
NA FACEBOOKU
PDF
DRUKUJ
POWRÓT
ZGŁOŚ
NIEŚCISŁOŚĆ
grafika
grafika
grafika
grafika
grafika
grafika
grafika
grafika
grafika
grafika
grafika
grafika
grafika
grafika
grafika
grafika